Založ si blog

Utekať je síce hanba, ale veeeeľmi osožlivé

V súčasnej dobe nie je pre elity problém niečo urobiť, ale ako vycúvať z neuváženej alebo chybnej akcie bez „straty desiatky“, bez straty tváre.

Pamätáme sa na aktivity USA na Ukrajine. A potom potichúčky – poľahúčky zmena na akciu USA a jeho spojencov, ešte neskôr na akciu NATO.

Podobnosť s Afganistanom a Irakom čisto náhodná.

Pamätáme sa na tlačenie kalerábov z Washingtonu, že na pojmy demokracia – sloboda – spravodlivosť – právo treba pozerať nie zo skostnatelého historicko-filozofického hľadiska, ale v záujme obrany a zachovania liberálno-demokratického celosvetového poriadku akosi „po novom“.

Také isté kaleráby z Europarlamentu. O verchuškou aktualizovaných hodnotových prejavoch našej prvej občianky už radno pomlčať.

Tak sme dovolili pokrútiť základné filozofické pojmy a definície, že sa potom pokrútil aj systém právneho poriadku a vniesol chaos do spoločenského vedomia. Prvá občianka s právnym titulom o tom určite niečo vie.

Gentlemani vždy hrajú podľa pravidiel. Ak gentlemani začnú prehrávať – ​​len zmenia pravidlá.… staré ako anglosaské impérium, nad ktorým slnko nezapadne.

Sloboda sa končí tam, kde začína sloboda iného. To nám vravia oni. Ale oni myslia iné: Vaša sloboda sa končí tam, kde začína náš strach.

Strach, že anglosaské impérium bude poznať východ a západ slnka. Strach, že populácia Zeme čím ďalej, tým viac neuznáva dogmy liberálnej demokracie ako jedine správnej civilizácie. Strach, že sa svet ubráni kultu vývozu liberálnej-demokracie.

Ako bude vyzerať snaha elít pokrútiť filozofické pojmy a znásilniť spoločenské vedomie, aby kolektívny západ obhájil vyše osemročnú podporu tyranov a lynčerov Donbaského a Luhanského ľudu? Väčšina populácie planéty už teraz chce vysvetlenie.

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 905722x
Priemerná čítanosť článkov: 2383x

Autor blogu

Kategórie