Založ si blog

Utekať je síce hanba, ale veeeeľmi osožlivé

V súčasnej dobe nie je pre elity problém niečo urobiť, ale ako vycúvať z neuváženej alebo chybnej akcie bez „straty desiatky“, bez straty tváre.

Pamätáme sa na aktivity USA na Ukrajine. A potom potichúčky – poľahúčky zmena na akciu USA a jeho spojencov, ešte neskôr na akciu NATO.

Podobnosť s Afganistanom a Irakom čisto náhodná.

Pamätáme sa na tlačenie kalerábov z Washingtonu, že na pojmy demokracia – sloboda – spravodlivosť – právo treba pozerať nie zo skostnatelého historicko-filozofického hľadiska, ale v záujme obrany a zachovania liberálno-demokratického celosvetového poriadku akosi „po novom“.

Také isté kaleráby z Europarlamentu. O verchuškou aktualizovaných hodnotových prejavoch našej prvej občianky už radno pomlčať.

Tak sme dovolili pokrútiť základné filozofické pojmy a definície, že sa potom pokrútil aj systém právneho poriadku a vniesol chaos do spoločenského vedomia. Prvá občianka s právnym titulom o tom určite niečo vie.

Gentlemani vždy hrajú podľa pravidiel. Ak gentlemani začnú prehrávať – ​​len zmenia pravidlá.… staré ako anglosaské impérium, nad ktorým slnko nezapadne.

Sloboda sa končí tam, kde začína sloboda iného. To nám vravia oni. Ale oni myslia iné: Vaša sloboda sa končí tam, kde začína náš strach.

Strach, že anglosaské impérium bude poznať východ a západ slnka. Strach, že populácia Zeme čím ďalej, tým viac neuznáva dogmy liberálnej demokracie ako jedine správnej civilizácie. Strach, že sa svet ubráni kultu vývozu liberálnej-demokracie.

Ako bude vyzerať snaha elít pokrútiť filozofické pojmy a znásilniť spoločenské vedomie, aby kolektívny západ obhájil vyše osemročnú podporu tyranov a lynčerov Donbaského a Luhanského ľudu? Väčšina populácie planéty už teraz chce vysvetlenie.

Princíp primitívnej pubertálnej školskej bandy a naratív Ukrajina

05.12.2022

V posledných rokoch, keď sa v hodnotovom, liberálno-demokratickom svete niečo „zomelie“, na protestujúceho sa nazerá ako na vyvrheľa. S tým, že protestovať ok, ale vždy, vždy slušne. A ukazuje sa na niekedy vyprovokovaného protestujúceho, že je to vlastne nevychovanec, necivilizovaný (a preto i neinteligentný neschopný relevantného pohľadu na vec), hľadí sa naň zvrchu [...]

Rada: Príjmite náš osemročný know-how

28.11.2022

Nie je to tak dávno, keď sa mi mnohí vysmiali za názor, že sa treba s pokorou a rešpektom ospravedlniť donbasskému a luhanskému ľudu za podporu zverstiev, ktoré osem rokov Režim 2014 s podporou nás, kolektívneho západu na nich páchal. S tým, že naše strádanie je ako trest za náš nepoctivý prístup k životu v minulosti. Zastávam pozíciu, že vojna je riešením sporov [...]

Ako sa vyváža demokracia

27.11.2022

Je jedno, kto hovorí vo videu. Je jedno, kto ho zostrihal. Je jedno, koľkí trollovia sa tu zlietnu, a či bude blog stiahnutý. Kedysi nás učili, že komunizmus musí zvíťaziť na celom svete. Teraz bojujeme za demokraciu, ale taja nám hlavnú tézu. „Demokracia je to, čo je pre nás (USA) výhodné.“ Pritom je nám (USA) jedno, koľko ľudí pri tom zahynie. Všetko ostatné [...]

Bombardér / Vojenské lietadlo /

Drony, ktoré zasiahli armádne letiská v Rusku, leteli z Ukrajiny. Prešli asi 500 km

06.12.2022 20:35

Ukrajinským útokom hlboko v ruskom území sa tak mení geografia vojny.

Zuzana Čaputová

Prezidentke Čaputovej udelia Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej

06.12.2022 19:28

Ocenenie prezidentka získa za neúnavné úsilie o presadzovanie a ochranu demokracie.

Albánsko EÚ Západný Balkán summit Rama Michel

Lídri EÚ v Tirane ocenili pokrok krajín západného Balkánu

06.12.2022 19:15

Pozitívnym výsledkom je aj prepojenie z hľadiska cestovného ruchu, uviedol po summite premiér Heger.

Slatina

Do rieky Slatina sa vyliali ropné produkty

06.12.2022 19:08

Hasiči na mieste vytvorili nornú stenu, ktorá má zachytávať nečistoty na hladine.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 358
Celková čítanosť: 749584x
Priemerná čítanosť článkov: 2094x

Autor blogu

Kategórie