Založ si blog

Vieme si postaviť logické konštrukcie k otázkam?

Musíme si uznať, že spoločenské vedomie sa zmieta v chaose. Chaos faktov a nekorektne postavených súvislostí, množstvo emócií prebíjajúcich rácio.

Pri riešení technických a logických problémov platí, že základom úspechu sú najmä ohraničujúce podmienky. Formalizmus k popisu javov málokedy, keď vôbec, platí „od mínus do plus nekonečna“, má ohraničenia a na nich počiatočné podmienky.

Skúsme teda niečo podobné. Cieľom nech je odpoveď na otázku, či bol a je ukrajinský režim korektný k svojim obyvateľom. Či si tento režim zasluhuje našu pomoc a podporu.

************

Nech náš pohľad je očistený od argumentov typu, lebo Rusko, lebo Putin…

Nech náš pohľad je očistený od argumentov typu „ale aj ten to robil“.

Nech je právo človeka na obyčajný život nadradené právam štátu, globalistickým záujmom a záujmom vojenských blokov. Predpokladom je zlúčiteľnosť s definíciou súčasnej západnej civilizovanej a hodnotovej demokracie (???).

************

Otázky:

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby iný štát zvonku otvorene finančne a inak ovplyvňoval politické spoločenské vedomie a tak ovplyvňoval výsledok volieb? Sú také voľby vôbec demokratické? – keď, podľa akej definície demokracie. Legitímnosť „farebných revolúcií“.

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby nejaký štát „vyvážal“ svoj typ demokracie ako jediný správny model zriadenia? Legitímnosť Majdanu.

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby legitímny politický vzdor (18 percent) národnostnej menšiny voči smerovaniu krajiny bol potlačovaný hrubou silou? Štatút „práva na občiansku neposlušnosť “.

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby bolo (18 percent) národnostnej menšine zákonom vzaté právo k vyučovaniu v materinskom jazyku?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby bolo (18 percent) národnostnej menšine zákonom vzaté právo k používaniu jazyka v úradnom a obchodnom styku?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby bolo (18 percent) národnostnej menšine zákonom vzaté práva statusu národnostnej menšiny? – cez status „pôvodné obyvateľstvo“.

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby bolo (18 percent) voči národnostnej menšine tolerované zásahy súkromných fašizoidných vojsk, aby boli podporované a financované centrálnou správou?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby bol (18 percent) voči národnostnej menšine plánovaný generálny vojenský zásah/ útok regulérnou armádou?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby vrcholní predstavitelia opovrhovali národnostnou menšinou, vyzývali k jej zahnaniu do pivníc (Juščenko ?), vyzývali k útoku na ňu jadrovými zbraňami (Tymošenko).

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby oficiálna vládna moc pripustila takú oficiálnu xxx-fóbiu voči hocijakej národnostnej menšine?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby boli na základe zákona príkazom pálené milióny kníh v jazyku národnostnej menšiny?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby z pomsty za akt občianskej neposlušnosti bolo státisícom z národnostnej menšiny odstavený strategický prítok vody? A tak týrané civilné obyvateľstvo smädom, neúrodou a hladom. Krym.

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby z pomsty za akt občianskej neposlušnosti a tendenciu k sympatiám k protivníkovi bolo miliónom civilistov veľkých mestských aglomerácií ničené zariadenia dodávky vody (mimo línie frontu)? A tak týrané civilné obyvateľstvo veľkých miest smädom, hrozba humanitárnych katastrof z infekcií a dizentérií. „Vojna o vodu“ na Donbase, jedna z hlavných príčin odchodu Rusov z Kyjeva a okolia na východ.

Je možné horeuvedené metódy „komunikácie“ režimu s vlastným obyvateľstvom nazvať fašizoidné? Darebácke?

Ako bude hodnotová Európa komunikovať s takýmto režimom po ukončení konfliktu? Bude ochotná takéto praktiky tolerovať a rozširovať na území EÚ? Ak nie, ako bude legitimizovať deje voči ukrajinským Rusom a iným národnostným menšinám od farebnej revolúcie voči princípom Listiny ľudských práv a slobôd???

Skúsme si pri plnej úcte a rešpekte voči každému človeku, i v sebaúcte poctivo zodpovedať:

Bol a je ukrajinský režim korektný k svojim obyvateľom? Zasluhuje si kyjevský režim našu pomoc a podporu?

Ľudia „milión“ si našu podporu a pomoc zaslúžia bez debaty.

Princíp primitívnej pubertálnej školskej bandy a naratív Ukrajina

05.12.2022

V posledných rokoch, keď sa v hodnotovom, liberálno-demokratickom svete niečo „zomelie“, na protestujúceho sa nazerá ako na vyvrheľa. S tým, že protestovať ok, ale vždy, vždy slušne. A ukazuje sa na niekedy vyprovokovaného protestujúceho, že je to vlastne nevychovanec, necivilizovaný (a preto i neinteligentný neschopný relevantného pohľadu na vec), hľadí sa naň zvrchu [...]

Rada: Príjmite náš osemročný know-how

28.11.2022

Nie je to tak dávno, keď sa mi mnohí vysmiali za názor, že sa treba s pokorou a rešpektom ospravedlniť donbasskému a luhanskému ľudu za podporu zverstiev, ktoré osem rokov Režim 2014 s podporou nás, kolektívneho západu na nich páchal. S tým, že naše strádanie je ako trest za náš nepoctivý prístup k životu v minulosti. Zastávam pozíciu, že vojna je riešením sporov [...]

Ako sa vyváža demokracia

27.11.2022

Je jedno, kto hovorí vo videu. Je jedno, kto ho zostrihal. Je jedno, koľkí trollovia sa tu zlietnu, a či bude blog stiahnutý. Kedysi nás učili, že komunizmus musí zvíťaziť na celom svete. Teraz bojujeme za demokraciu, ale taja nám hlavnú tézu. „Demokracia je to, čo je pre nás (USA) výhodné.“ Pritom je nám (USA) jedno, koľko ľudí pri tom zahynie. Všetko ostatné [...]

Turecko, Sýria

Turecko podmieňuje súhlas so vstupom Fínska do NATO zrušením zbrojeného embarga

06.12.2022 21:16

Okrem Turecka prístupové protokoly Švédska a Fínska dosiaľ z 30 členských krajín NATO neratifikovalo Maďarsko.

Bombardér / Vojenské lietadlo /

Drony, ktoré zasiahli armádne letiská v Rusku, leteli z Ukrajiny. Prešli asi 500 km

06.12.2022 20:35

Ukrajinským útokom hlboko v ruskom území sa tak mení geografia vojny.

Zuzana Čaputová

Prezidentke Čaputovej udelia Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej

06.12.2022 19:28

Ocenenie prezidentka získa za neúnavné úsilie o presadzovanie a ochranu demokracie.

Albánsko EÚ Západný Balkán summit Rama Michel

Lídri EÚ v Tirane ocenili pokrok krajín západného Balkánu

06.12.2022 19:15

Pozitívnym výsledkom je aj prepojenie z hľadiska cestovného ruchu, uviedol po summite premiér Heger.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 358
Celková čítanosť: 749613x
Priemerná čítanosť článkov: 2094x

Autor blogu

Kategórie