Založ si blog

Ohlušujúce ticho mainstreamu

Obilie z Ukrajiny. Bolo že to kriku, že nedá sa, lebo Rusi.

Rusi odišli zo Zmijeho ostrova. Propagandu oboch strán ignorujme, prosto dostali sa na dostrel, dlhodobá držba by bola obtiažna. Budúcnosť je otáznikom, vyčkajme.

Nech prehľadávam mainstream od rána do večera, od večera do rána, žiadne optimistické správy, koľko státisícov ton obilia už cez more odišlo. Žiadne správy o tom, ako Západ čistí Čierne more a zabezpečuje aj Bospor a Dardanely od zatúlaných ukrajinských mín. Pretože mína pre vojenské plavidlo fatálnym príbehom byť nemusí, pre obchodné už áno.

Domnienka: Stratil sa „humanitárno – vojenský“ dôvod na podporu vojenskými plavidlami NATO, na ich namnoženie v Čiernom mori pre iné účely – a je mediálne vymaľované. Či?

Iná „kauzička“ je ukrajinský zákon o likvidácií a pálení miliónov kníh v ruskom jazyku. Najprv nejaké správy. Ticho nastalo, keď svet túto zvrhlú praktiku začal prirovnávať k hitlerovskému Nemecku. Odvtedy ticho…lebo na takú zvrhlosť ani už dosť zvrhlý a zvrátený hodnotový Západ prijateľnú odpoveď nemá. Problém, o ktorom sa nehovorí, neexistuje. Pamätám si to z čias normalizácie…

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

Taliansko voľby

Talianske ministerstvo vnútra pochybilo pri prideľovaní mandátov

29.09.2022 15:21

Niektorí politici, ktorí sa radovali zo získania kresla v snemovni, tak nakoniec zrejme v novom parlamente nezasadnú.

USA, Kalifornia, búrka, dážď, záplavy, potopa, voda, more,

Mesto Rijeka po daždi zaplavila voda, zahynul jeden človek

29.09.2022 13:59

V priebehu dvoch hodín spadlo v chorvátskom prístavnom meste takmer toľko zrážok, čo v priemere spadne za celý september.

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

Visolajský zdravotníci lekári odchod muži výpoveď

Lekári spustili hromadné výpovede. Odísť ich chce takmer dvetisíc

29.09.2022 12:15, aktualizované: 15:07

Lekárom od soboty začnú plynúť výpovedné lehoty. Ak sa s vládou nedohodnú, od 1. decembra z nemocníc odídu.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 632002x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie