Založ si blog

V krátkosti

Nech napíšete hocičo o konflikte na Ukrajine, že sa vec nemá presne tak, ako oficiálny naratív, v konečnom dôsledku dostanete odpoveď: Putin už predtým napadol, už predtým zbrojil…

Ak si niekto pozrie moje blogy, vždy idem z rovnakej pozície.

*******

Najprv, a vždy prvé právo človeka na obyčajný život, ktoré nesmie byť prekryté právom štátu na územnú celistvosť…až po globalistické práva a poriadky.

Najprv si pozriem podtlač na vlajke. Keď je tam „ĽUD“, nemám problém zamávať hociktorou. Keď je tam „REŽIM“, stránim sa skoro každej, keď nie vôbec každej, pretože je na nej krv a utrpenie nevinných ľudí.

Plus, že vojna je zlyhaním civilizácie.

**********

Ani zásah tretej osoby neoprávňuje materský štát, aby vlastných občanov za vyjadrenie nesúhlasu za politický postoj so smerovaním krajiny (de-facto vyjadrenie občianskej neposlušnosti máme aj u nás) ako krysy a potkany zahnal do pivníc, strieľal na nich delami a hádzal bomby. Aby na nich poslal a financoval fašizoidné vojská. Aby na nich naplánoval vojenský útok. Aby im zobral právo učiť sa v rodnom jazyku, hovoriť ním v úradnom styku. Aby im zrušil národnostnú menšinu…

Ak niekto pochybuje, … Kódex kódexov modernej histórie je Listina ľudských práv a slobôd. Teda listina práv človeka ako j-e-d-n-o-t-l-i-v-c-a, jeho rodiny, skutočne najbližšej komunity. Po tomto kódexe dlho, dlho nič, až potom princípy medzinárodného práva a všetko nadväzujúce.

Preto stále tvrdím a tvrdiť budem: Režim, ktorý sa správal a správa tak nehanebným spôsobom k vlastným občanom, nemá morálne právo… (doplň podľa vlastného svedomia, úcty a rešpektu k ukrajinským Rusom).

A potom pomozgovať, prečo naša propaganda myslí opačne. Najprv geopolitické záujmy, práva vojenských blokov, až potom človek.

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

Taliansko voľby

Talianske ministerstvo vnútra pochybilo pri prideľovaní mandátov

29.09.2022 15:21

Niektorí politici, ktorí sa radovali zo získania kresla v snemovni, tak nakoniec zrejme v novom parlamente nezasadnú.

USA, Kalifornia, búrka, dážď, záplavy, potopa, voda, more,

Mesto Rijeka po daždi zaplavila voda, zahynul jeden človek

29.09.2022 13:59

V priebehu dvoch hodín spadlo v chorvátskom prístavnom meste takmer toľko zrážok, čo v priemere spadne za celý september.

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 632016x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie