Založ si blog

Prieskum ako nechcený dôkaz xenofóbie Západu

Mainstream zverejnil informáciu o prieskume s výsledom, že 85 percent ľudí v 18 prozápadných krajinách neznáša Rusov.

Skúsme sa na to pozrieť z iných pohľadov.

Prozápadné médiá (a režimy). Dovolím si odcitovať jedného diskutéra.

„Západ a jeho médiá. Proti hoaxom bojujú tak,že ich s obľubou sami vytvárajú.Proti propagande „bojujú“ úplne rovnako-zamorili celý verejný priestor tou najsprostejšou propagandou.A ako bujujú proti xenofóbiii.Vytváraním tej najhoršej xenofóbie. Inak by nemohol vzniknúť titulok o neznášaní Rusov“

Súhlasím najmä s postrehom o nebezpečnom fenoméne xenofóbie. Je niečo choré v štáte dánskom, keď sa elity v krajine, či nimi ovládané médiá vytešujú nad nenávisťou, ktorú vzbudia vo väčšine obyvateľstva.

Varovným prstom by mal byť stav v Poľsku, ktorý aj prieskum dokladá.

Je paradoxom, že vládnúce elity túto xenofóbiu nielen trpia, oni ju cez médiá organizujú a podporujú. A protihlasy ostrakizujú a už aj zákonmi umlčujú.

Mám za to, že je to snaha elít emóciami prekryť iné, existenčné problémy. Je jednoduché viezť sa na emočnej vlne. Ale v momente, keď človek milión už bude musieť riešiť svoju existenciu, emócia s poukázaním na zlého Rusa nepomôže. Budú racionálne otázky, ako vec riešiť, vedúce k otázkam o skutočných príčinách konfliktu. Otázky v prísnej logickej štruktúre textu v učebnici dejepisu či knihe.

Až vtedy sa davy prebudia, že prečo proti sebe stoja obyčajní ľudia? Prečo sa nenávidíme? Kto nám čo na oboch stranách nahovoril?

Odpoveď bude: 8 rokov nás týrali a lynčovali, pretože sme ako niekoľko miliónová 18 percentná menšina nesúhlasili so smerovaním krajiny. Vzali nám školy v materinskom jazyku, zakázali náš jazyk v úradoch, poslali na nás súkromné vojská a na osem rokov nás zahnali tankami a delami do pivníc. Ako potkany a krysy. Zákonom zrušili aj ostatné národnostné menšiny cez pojem „pôvodné obyvateľstvo“. Pri snahe brániť sa prehlásili nás za separatistov, teroristov.

Odpoveď druhej strany: Nám tajili či klamali o Vašom strádaní. Propagandou dosiahli, že sme Váš nehanebný režim všemožne podporovali, najmä od 2014. Bagatelizovali sme až xenofóbnu rusofóbiu Vašich politických elít.

Pri mávaní vlajkou strany konfliktu sme ignorovali jej podtlač. Či je tam „ľud“ alebo „režim“.

Kedysi sme kritizovali tézu, že komunizmus (ako najdokonalejšie zriadenie) zvíťazí na celom svete. Teraz nám napr. bývalá diplomatka Magda V. hovorí, že v tomto konflikte ide o presadenie poriadku liberálnej demokracie (ako najdokonalejšie zriadenie) na celom svete.

Čo sa zmenilo?

Hlupákov je vždy vidieť najviac

25.06.2022

Pred 80 rokmi sa Nemčinu nechcel učiť skoro nikto. „Veď sa predsa nebudem učiť reč okupantov!“. Potom mnohí tento postoj ľutovali. Následne verchuška pohŕdala Angličtinou. Veď načo by nám bola reč imperialistu. Síce sa učila, ale ako a v akom rozsahu… Pri nástupe na školu (82) sa nám učiteľka Ruštiny ospravedlňovala, že síce chápe našu ideogickú [...]

Skutočný účel sankcií alebo zrušenie hlavnej výhody globalizmu

24.06.2022

Mám takú otázku do pléna. Čo musí byť splnené, aby ste boli schopní mať niekoho za nepriateľa a začali ho fyzicky ničiť? Nesmie byť žiaden podstatný existenčný záujem, ktorý by ste svojou nepriateľskou akciou ničili. V minulosti žiadne rodinné väzby; také účelové manželstvá kráľovských rodov kedysi fungovali lepšie ako hocijaké mierové zmluvy. Má to veľa [...]

Nebanební Rusi nepomáhajú, oni násilne zavlečú

22.06.2022

Tieto dni sa môžeme učiť základy propagandy veľmi lacno. Nemusíte študovať novinárčinu, stačí každý deň dúšok mainstreamu. Iba model, nie skúsenosť, ide o princíp: Predstavte si, že niekoho v krajnej núdzi, v ohrození života, prichýlite pod strechu. Miesto vďaky sa začne sťažovať, že on nebude spať v malej izbe pod strechou, keď vy vo veľkej spálni. Že on [...]

kaplan

Košickému poslancovi podpálili auto, SaS žiada zvolať bezpečnostný výbor

25.06.2022 15:45, aktualizované: 16:20

Polícia už vedie trestné stíhanie.

Igor Matovič

Matovič opäť útočí na Lengvarského: Nadsluhuje na svojom mieste

25.06.2022 15:21

Aj podľa poslanca Eštoka je šéf rezortu zdravotníctva zrelý na odvolanie.

nehoda

Na diaľnici D2 sa pri nehode zranilo 8 osôb vrátane dieťaťa

25.06.2022 14:50

Na mieste zasahovali zdravotní záchranári i hasiči.

toblerone

V Bratislave sa bude vyrábať legendárna švajčiarska čokoláda

25.06.2022 13:48

Ikonická trojuholníková čokoláda sa začala vyrábať v roku 1908.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 212
Celková čítanosť: 435933x
Priemerná čítanosť článkov: 2056x

Autor blogu

Kategórie