Založ si blog

Prieskum ako nechcený dôkaz xenofóbie Západu

Mainstream zverejnil informáciu o prieskume s výsledom, že 85 percent ľudí v 18 prozápadných krajinách neznáša Rusov.

Skúsme sa na to pozrieť z iných pohľadov.

Prozápadné médiá (a režimy). Dovolím si odcitovať jedného diskutéra.

„Západ a jeho médiá. Proti hoaxom bojujú tak,že ich s obľubou sami vytvárajú.Proti propagande „bojujú“ úplne rovnako-zamorili celý verejný priestor tou najsprostejšou propagandou.A ako bujujú proti xenofóbiii.Vytváraním tej najhoršej xenofóbie. Inak by nemohol vzniknúť titulok o neznášaní Rusov“

Súhlasím najmä s postrehom o nebezpečnom fenoméne xenofóbie. Je niečo choré v štáte dánskom, keď sa elity v krajine, či nimi ovládané médiá vytešujú nad nenávisťou, ktorú vzbudia vo väčšine obyvateľstva.

Varovným prstom by mal byť stav v Poľsku, ktorý aj prieskum dokladá.

Je paradoxom, že vládnúce elity túto xenofóbiu nielen trpia, oni ju cez médiá organizujú a podporujú. A protihlasy ostrakizujú a už aj zákonmi umlčujú.

Mám za to, že je to snaha elít emóciami prekryť iné, existenčné problémy. Je jednoduché viezť sa na emočnej vlne. Ale v momente, keď človek milión už bude musieť riešiť svoju existenciu, emócia s poukázaním na zlého Rusa nepomôže. Budú racionálne otázky, ako vec riešiť, vedúce k otázkam o skutočných príčinách konfliktu. Otázky v prísnej logickej štruktúre textu v učebnici dejepisu či knihe.

Až vtedy sa davy prebudia, že prečo proti sebe stoja obyčajní ľudia? Prečo sa nenávidíme? Kto nám čo na oboch stranách nahovoril?

Odpoveď bude: 8 rokov nás týrali a lynčovali, pretože sme ako niekoľko miliónová 18 percentná menšina nesúhlasili so smerovaním krajiny. Vzali nám školy v materinskom jazyku, zakázali náš jazyk v úradoch, poslali na nás súkromné vojská a na osem rokov nás zahnali tankami a delami do pivníc. Ako potkany a krysy. Zákonom zrušili aj ostatné národnostné menšiny cez pojem „pôvodné obyvateľstvo“. Pri snahe brániť sa prehlásili nás za separatistov, teroristov.

Odpoveď druhej strany: Nám tajili či klamali o Vašom strádaní. Propagandou dosiahli, že sme Váš nehanebný režim všemožne podporovali, najmä od 2014. Bagatelizovali sme až xenofóbnu rusofóbiu Vašich politických elít.

Pri mávaní vlajkou strany konfliktu sme ignorovali jej podtlač. Či je tam „ľud“ alebo „režim“.

Kedysi sme kritizovali tézu, že komunizmus (ako najdokonalejšie zriadenie) zvíťazí na celom svete. Teraz nám napr. bývalá diplomatka Magda V. hovorí, že v tomto konflikte ide o presadenie poriadku liberálnej demokracie (ako najdokonalejšie zriadenie) na celom svete.

Čo sa zmenilo?

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

mikulec

Juraj Krúpa: Mikulec by mal odstúpiť, nezvláda krízové situácie

29.09.2022 16:28, aktualizované: 16:44

Ministerstvo podľa poslanca nie je schopné adekvátne reagovať na migračné toky smerujúce cez Slovenskú republiku.

BBC

BBC World Service prepustí takmer 400 zamestnancov

29.09.2022 16:18

Prepúšťanie súvisí so znižovaním nákladov a prechodom na digitálne platformy.

Taliansko voľby

Talianske ministerstvo vnútra pochybilo pri prideľovaní mandátov

29.09.2022 15:21

Niektorí politici, ktorí sa radovali zo získania kresla v snemovni, tak nakoniec zrejme v novom parlamente nezasadnú.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 632037x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie