Založ si blog

Prieskum ako nechcený dôkaz xenofóbie Západu

Mainstream zverejnil informáciu o prieskume s výsledom, že 85 percent ľudí v 18 prozápadných krajinách neznáša Rusov.

Skúsme sa na to pozrieť z iných pohľadov.

Prozápadné médiá (a režimy). Dovolím si odcitovať jedného diskutéra.

„Západ a jeho médiá. Proti hoaxom bojujú tak,že ich s obľubou sami vytvárajú.Proti propagande „bojujú“ úplne rovnako-zamorili celý verejný priestor tou najsprostejšou propagandou.A ako bujujú proti xenofóbiii.Vytváraním tej najhoršej xenofóbie. Inak by nemohol vzniknúť titulok o neznášaní Rusov“

Súhlasím najmä s postrehom o nebezpečnom fenoméne xenofóbie. Je niečo choré v štáte dánskom, keď sa elity v krajine, či nimi ovládané médiá vytešujú nad nenávisťou, ktorú vzbudia vo väčšine obyvateľstva.

Varovným prstom by mal byť stav v Poľsku, ktorý aj prieskum dokladá.

Je paradoxom, že vládnúce elity túto xenofóbiu nielen trpia, oni ju cez médiá organizujú a podporujú. A protihlasy ostrakizujú a už aj zákonmi umlčujú.

Mám za to, že je to snaha elít emóciami prekryť iné, existenčné problémy. Je jednoduché viezť sa na emočnej vlne. Ale v momente, keď človek milión už bude musieť riešiť svoju existenciu, emócia s poukázaním na zlého Rusa nepomôže. Budú racionálne otázky, ako vec riešiť, vedúce k otázkam o skutočných príčinách konfliktu. Otázky v prísnej logickej štruktúre textu v učebnici dejepisu či knihe.

Až vtedy sa davy prebudia, že prečo proti sebe stoja obyčajní ľudia? Prečo sa nenávidíme? Kto nám čo na oboch stranách nahovoril?

Odpoveď bude: 8 rokov nás týrali a lynčovali, pretože sme ako niekoľko miliónová 18 percentná menšina nesúhlasili so smerovaním krajiny. Vzali nám školy v materinskom jazyku, zakázali náš jazyk v úradoch, poslali na nás súkromné vojská a na osem rokov nás zahnali tankami a delami do pivníc. Ako potkany a krysy. Zákonom zrušili aj ostatné národnostné menšiny cez pojem „pôvodné obyvateľstvo“. Pri snahe brániť sa prehlásili nás za separatistov, teroristov.

Odpoveď druhej strany: Nám tajili či klamali o Vašom strádaní. Propagandou dosiahli, že sme Váš nehanebný režim všemožne podporovali, najmä od 2014. Bagatelizovali sme až xenofóbnu rusofóbiu Vašich politických elít.

Pri mávaní vlajkou strany konfliktu sme ignorovali jej podtlač. Či je tam „ľud“ alebo „režim“.

Kedysi sme kritizovali tézu, že komunizmus (ako najdokonalejšie zriadenie) zvíťazí na celom svete. Teraz nám napr. bývalá diplomatka Magda V. hovorí, že v tomto konflikte ide o presadenie poriadku liberálnej demokracie (ako najdokonalejšie zriadenie) na celom svete.

Čo sa zmenilo?

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

blesk. búrka

Na Slovensko sa rúti rozsiahly búrkový systém. Na západe hrozí silný vietor, krúpy a dážď

12.07.2024 19:02

Vo večerných hodinách hrozí najmä na západnom a severozápadnom Slovensku silný nárazový vietor, lokálne sa vyskytnú aj krúpy a prívalový dážď.

Lučenec, kúpalisko

Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

12.07.2024 17:17

Hygienickým požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie nevyhoveli vzorky odobraté v piatich prírodných vodných plochách.

nina polakova portret

Šimkovičovej sa nepáči, že Drlička odvolal šéfku baletu bez jej vedomia a žiada vysvetlenie

12.07.2024 16:03

Poláková ako jedna z mála v roku 2022, po odvolaní Mateja Drličku z postu generálneho riaditeľa, neodstúpila zo svojej funkcie.

Suchoj SuperJet 100

V Rusku spadlo dopravné lietadlo bez cestujúcich, trojčlenná posádka zahynula

12.07.2024 15:49, aktualizované: 16:20

V lietadle neboli pasažieri, stroj sa zrútil pri skúšobnom lete po oprave.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 911833x
Priemerná čítanosť článkov: 2400x

Autor blogu

Kategórie