Založ si blog

Nebanební Rusi nepomáhajú, oni násilne zavlečú

Tieto dni sa môžeme učiť základy propagandy veľmi lacno. Nemusíte študovať novinárčinu, stačí každý deň dúšok mainstreamu.

Iba model, nie skúsenosť, ide o princíp: Predstavte si, že niekoho v krajnej núdzi, v ohrození života, prichýlite pod strechu. Miesto vďaky sa začne sťažovať, že on nebude spať v malej izbe pod strechou, keď vy vo veľkej spálni. Že on nebude variť si na dvojplatničke, keď vy máte dole normálnu kuchyňu. Že mu nestačí malá chladnička s výparníkom, keď vy máte dole veľkú…. on predsa nebude na kraji dákej dediny, on potrebuje do mesta.

Čo by ste si o takomto človeku mysleli, ako by ste sa k nemu, či jeho hovorcom zachovali?

Ak ma pamäť neklame, imigrantom sa donedávna zriaďovali utečenecké tábory a nepustili ich mirnix dirnix po celom štáte. To ako porovnanie konania spoločnosti, nie obhajoba riešenia.

Určite ste zachytili vyjadrenia hlavného prúdu, že zlý nehanebný Rus dáva utečencov „násilne na Sibír“.

Nechápem. Rus nevyženie ale privíta. Rus sa postará. Rus nepustí do provizória, ale pripraví na kompletku infraštruktúru (bývanie, školy, zdravotníctvo, …) tam, kde môže poskytnúť aj zamestnanie. Teda normálny život. To EÚ nedokázala. A Rus ani moc kriku a sebachvály o tom nerobí.

A liberálny demokrat kričí: Násilné presídlenie, bez možnosti výberu. Ale vyjadreni „znásilnených“ žiadne, prečo? Asi preto, že aj tí ukrajinskí Rusi sú normálni ľudia, vďační za pomoc a šancu na nový štart v živote. Mnohí takí, čo boli už 8 rokov, znevažovaní, nenávidení, týraní a lynčovaní nehanebným kyjevským režimom.

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

Taliansko voľby

Talianske ministerstvo vnútra pochybilo pri prideľovaní mandátov

29.09.2022 15:21

Niektorí politici, ktorí sa radovali zo získania kresla v snemovni, tak nakoniec zrejme v novom parlamente nezasadnú.

USA, Kalifornia, búrka, dážď, záplavy, potopa, voda, more,

Mesto Rijeka po daždi zaplavila voda, zahynul jeden človek

29.09.2022 13:59

V priebehu dvoch hodín spadlo v chorvátskom prístavnom meste takmer toľko zrážok, čo v priemere spadne za celý september.

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

Visolajský zdravotníci lekári odchod muži výpoveď

Lekári spustili hromadné výpovede. Odísť ich chce takmer dvetisíc

29.09.2022 12:15, aktualizované: 15:07

Lekárom od soboty začnú plynúť výpovedné lehoty. Ak sa s vládou nedohodnú, od 1. decembra z nemocníc odídu.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 631994x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie