Založ si blog

Skutočný účel sankcií alebo zrušenie hlavnej výhody globalizmu

Mám takú otázku do pléna. Čo musí byť splnené, aby ste boli schopní mať niekoho za nepriateľa a začali ho fyzicky ničiť?

Nesmie byť žiaden podstatný existenčný záujem, ktorý by ste svojou nepriateľskou akciou ničili. V minulosti žiadne rodinné väzby; také účelové manželstvá kráľovských rodov kedysi fungovali lepšie ako hocijaké mierové zmluvy. Má to veľa stupňov, napr. do dneška platí vo vojsku, že na nepriateľa sa strieľa na vzdialenosť väčšiu ako 60 metrov, lebo vidieť do očí obete emočne zvláda málokto.

Najlepšou zárukou mieru je rozvinutá hospodárska spolupráca, s tým spojené investície v zahraničí. Nepôjdete ničiť svoj majetok. Teda najväčšia výhoda a vymoženosť globalizmu pre bežného človeka.

Dajme si teraz k hlavnému prúdu také podrazácke tézy. Západ chce „nezávislosť“ od Ruska. Naratív bezprecedentného nebezpečenstva z východu je už skoro aj zákonom chránený, nemožno o ňom pochybovať, lebo ostrakizmus náš každodenný. Financovanie vojny cez palivá je propagandisticky tiež dosť úspešný naratív. Nie je to trochu aj inak?

Nutnou podmienkou k vojne je žiadna hospodárska spolupráca, žiaden majetok v zemi nepriateľa a prisvojenie si jeho majetku u mňa. Pritom nepriateľa izolovať obchodne, finančne, telekomunikačne, zrušiť všetkú diplomatickú a občiansku komunikáciu, … A vedieť o ňom čo najmenej, nevidieť mu do očí, a tak nemať s jeho ničením emočný problém.

Poďme sa teraz pozrieť, kto tieto podmienky vymýšľa a prakticky tvorí. Dokonca superpriateľským a „dobrovoľným“ systémom, že ak sa ku mne sankciami nepridáš, pocítiš aj ty sankcie moje.

 • rusofóbia ako kultúrny a hodnotový smer;
 • pohŕdanie a zamlčovanie 8-ročného týrania a lynču ukrajinských Rusov, plus jeho podpora;
 • sankcie odpojenia sa od energií;
 • sankcie finančné (SWIFT);
 • sankcie zablokovania bánk;
 • sankcie pohybu osôb;
 • sankcie habania majetku všetkého druhu;
 • sankcie blokácie prístavov, letísk, vzdušného priestoru;
 • sankcie obchodné;
 • sankcie izolácie z telekomunikačného priestoru;
 • sankcie na poli športu, kultúry, vedeckej a priemyselnej spolupráce;
 • vylučovanie z medzinárodných fór a organizácií;
 • atď.

O účele sankcií v zmysle horeuvedeného, aj vo svetle tvorby a akcií „východného krídla NATO“ nech si urobí úsudok každý sám.

Pomocná otázka alebo Dovetok: Kto má zálusk na „historické majetky“ a kto najviac xenofóbne kričí za najkrutejšie sankcie?

Etalón, funkčný referenčný model

16.08.2022

S údivom som si pod článkom periodika prečítal takýto komentár: „Je to prosté a jednoduché : vydržať,dať podpore Ukrajiny absolútnu prioritu,dodávať toľko moderných zbraní,koľko je potreba a k týmto zbraniam aj vycvičené obsluhy – „dovolenkárov“.rusáci nemajú čo protestova´t,“dovolenkárov“ predsa stvorili oni sami.A mlátiť do [...]

Jedinečné revolučné obdobie

15.08.2022

Pod blogom je link azbukových zdrojov. Iste v mnohom propagandistický článok, pravdivosť jeho hodnotení dajme bokom . Je ale zaujímavý tým, že poukazuje na politicko-mocenské súboje v najvyšších štruktúrach Ukrajiny. Rovina prezident a jeho „team“ voči volenej štruktúre starostov či šéfov „VUC“, ako jednotlivé osoby. Rovina prezident a jeho [...]

Z jaskýň nás dostal názorový spor

14.08.2022

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som. Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina. Pritom elity z najvyšších štruktúr [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom stále nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 550067x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu

Kategórie