Založ si blog

Kyjev pozval expertov so spájkovačkami, skrutkovačmi a lupami pre prieskum ruskej techniky

V mienkotvornom médiu sa objavil rádoby analytický článok o závislosti vojensko-priemyselného komplexu RF na čipoch západného sveta. Akýsi „experti“ tam na pozvanie ukrajinskej tajnej služby išli „so spájkovačkami, skrutkovačmi a lupami“ preskúmať konštrukčný status najmodernejšej vojenskej technológie Ruska.

Asi museli pozvať, pretože takých „debilov“ asi ani oni vo svojich radoch nenašli. Verím tomu, pretože bieloruské, ruské a ukrajinské univerzity takéto mentálne kapacity bežne von nepustia.

Výsledkom „analýzy“ je blížiaci sa kolaps produkcie ruských zbraní.

Kebyže nesedím, aj sa od smiechu po… Nepatrí sa vulgarizmy. Autor a aj šéfredaktor je asi mentálne krátky, diagnózam sa nepatrí posmievať.

Propaganda pre modro-žltých veriacich „Víťazstvo je naše“ je čím ďalej, tým primitívnejšia.

Iba pripomeniem. Takúto závislosť má aj USA na dovozových komponentoch. Určite si pamätáme dôvody Trumpa pre vyhlásenie obchodnej vojny s Čínou. Jedným z nich bolo aj osamostatniť VPK najmä od čínskeho dovozu s cieľom schopnosti viesť dlhodobú vojnu. VPK bol ním vtedy posmešne popísaný ako obchodná firma organizujúca čo najlacnejší dovoz komponentov a ich kompletáž na území USA (keď vôbec).

Neverme rozprávkárom propagandistom. Čierno-bielemu videniu. Strategickú závislosť na nepriateľovi si v kľúčových komponentoch žiadna mocnosť nedovolí.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/629206-ruske-zbrane-su-plne-zapadnych-cipov-ako-ich-poskodi-embargo/

Etalón, funkčný referenčný model

16.08.2022

S údivom som si pod článkom periodika prečítal takýto komentár: „Je to prosté a jednoduché : vydržať,dať podpore Ukrajiny absolútnu prioritu,dodávať toľko moderných zbraní,koľko je potreba a k týmto zbraniam aj vycvičené obsluhy – „dovolenkárov“.rusáci nemajú čo protestova´t,“dovolenkárov“ predsa stvorili oni sami.A mlátiť do [...]

Jedinečné revolučné obdobie

15.08.2022

Pod blogom je link azbukových zdrojov. Iste v mnohom propagandistický článok, pravdivosť jeho hodnotení dajme bokom . Je ale zaujímavý tým, že poukazuje na politicko-mocenské súboje v najvyšších štruktúrach Ukrajiny. Rovina prezident a jeho „team“ voči volenej štruktúre starostov či šéfov „VUC“, ako jednotlivé osoby. Rovina prezident a jeho [...]

Z jaskýň nás dostal názorový spor

14.08.2022

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som. Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina. Pritom elity z najvyšších štruktúr [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom stále nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 549964x
Priemerná čítanosť článkov: 2083x

Autor blogu

Kategórie