Založ si blog

Neospravedlniteľná brachiálna kyjevská moc kontra civilizovaný prístup medzivojnového ex Československa a súčasného Slovenska z EÚ

V mnohých tvrdeniach som opakoval, že súčasná google klik-klik generácia (35+/-) nás privádza do záhuby. Navyše bezvýhradne verí mainstreamu a nie je schopná zájsť do knižnice. Trollovia sú ešte tou think-tank čerešničkou na šľahačke.

Príklad. Bol som obvinený z klamstva, keď tvrdím o kyjevskej „demokratickej“ moci, že zákerne a xenofóbne zrušila národnostné menšiny.

Dôkaz je jednoduchý. Stačí zájsť na web zakon.rada.gov.ua, kľúčové slovo „pôvodné obyvateľstvo“, alebo „O pôvodných obyvateľoch Ukrajiny“, Dokument 1616-IX, Cl 1, odst 1. Nájdete: „Pôvodné obyvateľstvo Ukrajiny…nemajú vlastné štátne školstvo mimo Ukrajiny.“

V inom dokumente 2704-VIII (2229-IX) „O zabezpečení fungovania ukrajinského jazyka ako štátneho jazyka“, Časť I, Článok I, odst.1: „Jediným štátnym (úradným) jazykom na Ukrajine je ukrajinský jazyk.“

*************

Situácia na Zakarpatskej Ukrajine (časť dnešnej Ukrajiny) popisovaná napr. v knihe Československý svet v Karpatoch, vydalo Združenie inteligencie Rusínov Slovenska, o.z., 2018. Tam sa uvádza, napríklad na strane 27, že výučba žiakov (medzi vojnami) sa uskutočňovala rusínsky, ukrajinsky a v miestnom jazyku, niekde i rusky. V 1937 hlasovanie rodičov, 2/3 boli za vyučovanie v rusínštine.

Pre ilustráciu civilizovaného prístupu k rusínom (i napriek pojmologickým problémom spojme s Ukrajinou) v krajine EÚ, pozrieť napríklad web https://www.minedu.sk/koncepcia-rozvoja-vyucby-rusinskeho-jazyka-v-ms-zs-a-ss-v-sr/ . Ilustrácia prístupu k minorite (iba niekoľko desaťtisíc), ktorej jazyk nie je ani druhým úradným jazykom, ani nie je úradným jazykom.

***************

Myšlienkový experiment I.:

  • Ako by sa na SR pozerala EÚ, keby sme zaviedli analogicky xenofóbno-„demokratický“ zákon zavádzajúci jediný štátny jazyk?
  • Ako by sa na SR pozerala EÚ, keby sme zaviedli analogicky xenofóbno-„demokratický“ zákon a na menšiny pozerali cez pojem „pôvodné obyvateľstvo“?
  • Detto, teraz na Ukrajincov tlačili, že na úradoch a školách musia slovensky, nepomáhali im prekladateľmi, úradníkmi a učiteľmi?

Myšlienkový experiment II.:

Nech by napr. maďarská menšina mala iný názor na smerovanie krajiny. Pošleme po vzore ukrajinských lídrov na ňu ultranacionalistické súkromné vojská, neskôr i trestné prápory Slovenskej armády?

Myšlienkový experiment III.:

Doplniť na domácu úlohu otázky k logickým súvislostiam z horeuvedeného, ktoré vás napadnú.

Dovetok: Je možná teraz na Ukrajine násilná ukrajinizácia Rusínov? Pretože u nás štátne školstvo majú.

Etalón, funkčný referenčný model

16.08.2022

S údivom som si pod článkom periodika prečítal takýto komentár: „Je to prosté a jednoduché : vydržať,dať podpore Ukrajiny absolútnu prioritu,dodávať toľko moderných zbraní,koľko je potreba a k týmto zbraniam aj vycvičené obsluhy – „dovolenkárov“.rusáci nemajú čo protestova´t,“dovolenkárov“ predsa stvorili oni sami.A mlátiť do [...]

Jedinečné revolučné obdobie

15.08.2022

Pod blogom je link azbukových zdrojov. Iste v mnohom propagandistický článok, pravdivosť jeho hodnotení dajme bokom . Je ale zaujímavý tým, že poukazuje na politicko-mocenské súboje v najvyšších štruktúrach Ukrajiny. Rovina prezident a jeho „team“ voči volenej štruktúre starostov či šéfov „VUC“, ako jednotlivé osoby. Rovina prezident a jeho [...]

Z jaskýň nás dostal názorový spor

14.08.2022

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som. Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina. Pritom elity z najvyšších štruktúr [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom stále nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 550102x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu

Kategórie