Založ si blog

Neospravedlniteľná brachiálna kyjevská moc kontra civilizovaný prístup medzivojnového ex Československa a súčasného Slovenska z EÚ

V mnohých tvrdeniach som opakoval, že súčasná google klik-klik generácia (35+/-) nás privádza do záhuby. Navyše bezvýhradne verí mainstreamu a nie je schopná zájsť do knižnice. Trollovia sú ešte tou think-tank čerešničkou na šľahačke.

Príklad. Bol som obvinený z klamstva, keď tvrdím o kyjevskej „demokratickej“ moci, že zákerne a xenofóbne zrušila národnostné menšiny.

Dôkaz je jednoduchý. Stačí zájsť na web zakon.rada.gov.ua, kľúčové slovo „pôvodné obyvateľstvo“, alebo „O pôvodných obyvateľoch Ukrajiny“, Dokument 1616-IX, Cl 1, odst 1. Nájdete: „Pôvodné obyvateľstvo Ukrajiny…nemajú vlastné štátne školstvo mimo Ukrajiny.“

V inom dokumente 2704-VIII (2229-IX) „O zabezpečení fungovania ukrajinského jazyka ako štátneho jazyka“, Časť I, Článok I, odst.1: „Jediným štátnym (úradným) jazykom na Ukrajine je ukrajinský jazyk.“

*************

Situácia na Zakarpatskej Ukrajine (časť dnešnej Ukrajiny) popisovaná napr. v knihe Československý svet v Karpatoch, vydalo Združenie inteligencie Rusínov Slovenska, o.z., 2018. Tam sa uvádza, napríklad na strane 27, že výučba žiakov (medzi vojnami) sa uskutočňovala rusínsky, ukrajinsky a v miestnom jazyku, niekde i rusky. V 1937 hlasovanie rodičov, 2/3 boli za vyučovanie v rusínštine.

Pre ilustráciu civilizovaného prístupu k rusínom (i napriek pojmologickým problémom spojme s Ukrajinou) v krajine EÚ, pozrieť napríklad web https://www.minedu.sk/koncepcia-rozvoja-vyucby-rusinskeho-jazyka-v-ms-zs-a-ss-v-sr/ . Ilustrácia prístupu k minorite (iba niekoľko desaťtisíc), ktorej jazyk nie je ani druhým úradným jazykom, ani nie je úradným jazykom.

***************

Myšlienkový experiment I.:

  • Ako by sa na SR pozerala EÚ, keby sme zaviedli analogicky xenofóbno-„demokratický“ zákon zavádzajúci jediný štátny jazyk?
  • Ako by sa na SR pozerala EÚ, keby sme zaviedli analogicky xenofóbno-„demokratický“ zákon a na menšiny pozerali cez pojem „pôvodné obyvateľstvo“?
  • Detto, teraz na Ukrajincov tlačili, že na úradoch a školách musia slovensky, nepomáhali im prekladateľmi, úradníkmi a učiteľmi?

Myšlienkový experiment II.:

Nech by napr. maďarská menšina mala iný názor na smerovanie krajiny. Pošleme po vzore ukrajinských lídrov na ňu ultranacionalistické súkromné vojská, neskôr i trestné prápory Slovenskej armády?

Myšlienkový experiment III.:

Doplniť na domácu úlohu otázky k logickým súvislostiam z horeuvedeného, ktoré vás napadnú.

Dovetok: Je možná teraz na Ukrajine násilná ukrajinizácia Rusínov? Pretože u nás štátne školstvo majú.

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 905788x
Priemerná čítanosť článkov: 2384x

Autor blogu

Kategórie