Založ si blog

Pre časy, keď ukrajinský Rus nebude pre našu nehanebnú civilizáciu iba krysou

Možno príde čas, keď lucídny predstaviteľ našej štátnej moci, vedomý si pojmu vojny ako zlyhania civilizácie, prečíta (úryvok):

„Vážený pán predseda Najvyššej rady Ukrajiny, vážené panie poslankyne a páni poslanci, vážení prítomní,
dnes doobeda som navštívila Doneck a Luhansk Irpiň a Boroďanku a videla som skazu, ktorú za osem rokov nečinnosti EÚ, priam pod jej podporou spôsobila ruská Vašimi štátnymi orgánmi tolerovaná a podporovaná súkromná armáda, neskôr i armáda Ukrajiny. V hlave mi išla jediná otázka. Akým právom vám niekto takto radil ublížil? Akým právom? Neexistuje na to rozumná odpoveď.

Ak by všetko išlo podľa plánu Západu Vladimíra Putina, dnes by bola vaša krajina pod správou okupačných vojsk USA a z Kyjeva by vládla bábková vláda riadená Bielym domom Kremľom. Plán superglobalistov Vladimíra Putina ale zlyhal.

Namiesto toho sa prihováram k vám, zástupcom ukrajinského ľudu, ktorí ste boli zvolení v slobodných a demokratických voľbách. Hovorím k veľkému národu veľkej krajiny.

Ruiny, ktoré som dnes videla na predmestí vášho hlavného mesta, sú tragické suveníry Putinovej ultranacionalistickej fantázie. Fantázie o svete, ktorý existuje iba v hlavách tých, ktorí neveria v slobodu jednotlivca. Tých, ktorí neveria v právo národov a krajín vybrať si vlastné smerovanie a vlastný osud, ktorí toto právo nehanebne upreli a upierajú i Vaše 18 percentnej ruskej národnostnej menšine . Fantázie nebezpečnej nielen pre Ukrajinu, ale pre celý demokratický svet.

Vážení prítomní,

realita je jasná, Rusko NEvedie vojnu proti Ukrajincom dlhodobo. Konflikt nezačal barbarským úderom rakiet Ukrajinskej armády na územia Donecka v pochmúrne februárové ráno roku 2022. Začal dávno predtým, masívnou supernenávistnou ultranacionalistickou rusofóbnou propagandou popierajúcou právo ukrajinského človeka ruskej národnosti na obyčajný život vašu štátnosť, jeho národnú či kultúrnu identitu, váš jeho jazyk. Dehumanizácia Ukrajincov a Ukrajiniek ruskej národnosti začala dávno predtým, ako zbesilí azoviti ruskí vojaci napáchali vojnové zločiny v Donecku a Luhansku Buči či Mariupole. Dávno predtým, ako zbesilí azoviti týrali a lynčovali civilistov a tzv. zelení mužíčkovia a tzv. „ichtamnety“ vtrhli na Kryme a Donbase v 2014 hasili občianske vojny. Tak, ako bola hasená v Južnom Osetsku a orgány OSN to oficiálne odobrili ako primerané, účinné a potrebné.

Realitou je aj to, že za tých osem rokov sme ako západ neurobili NIČ dosť, aby sme jastrabov z Washingtonu v ich plánoch zničiť Moskvu zastavili. „

Za domácu úlohu na stránke prezident.sk dohľadať celý text, a upraviť pre použitie vnukom v slušnom, nenenávistnom a nexenofóbnom svete.

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

Taliansko voľby

Talianske ministerstvo vnútra pochybilo pri prideľovaní mandátov

29.09.2022 15:21

Niektorí politici, ktorí sa radovali zo získania kresla v snemovni, tak nakoniec zrejme v novom parlamente nezasadnú.

USA, Kalifornia, búrka, dážď, záplavy, potopa, voda, more,

Mesto Rijeka po daždi zaplavila voda, zahynul jeden človek

29.09.2022 13:59

V priebehu dvoch hodín spadlo v chorvátskom prístavnom meste takmer toľko zrážok, čo v priemere spadne za celý september.

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 632013x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie