Založ si blog

Pre časy, keď ukrajinský Rus nebude pre našu nehanebnú civilizáciu iba krysou

Možno príde čas, keď lucídny predstaviteľ našej štátnej moci, vedomý si pojmu vojny ako zlyhania civilizácie, prečíta (úryvok):

„Vážený pán predseda Najvyššej rady Ukrajiny, vážené panie poslankyne a páni poslanci, vážení prítomní,
dnes doobeda som navštívila Doneck a Luhansk Irpiň a Boroďanku a videla som skazu, ktorú za osem rokov nečinnosti EÚ, priam pod jej podporou spôsobila ruská Vašimi štátnymi orgánmi tolerovaná a podporovaná súkromná armáda, neskôr i armáda Ukrajiny. V hlave mi išla jediná otázka. Akým právom vám niekto takto radil ublížil? Akým právom? Neexistuje na to rozumná odpoveď.

Ak by všetko išlo podľa plánu Západu Vladimíra Putina, dnes by bola vaša krajina pod správou okupačných vojsk USA a z Kyjeva by vládla bábková vláda riadená Bielym domom Kremľom. Plán superglobalistov Vladimíra Putina ale zlyhal.

Namiesto toho sa prihováram k vám, zástupcom ukrajinského ľudu, ktorí ste boli zvolení v slobodných a demokratických voľbách. Hovorím k veľkému národu veľkej krajiny.

Ruiny, ktoré som dnes videla na predmestí vášho hlavného mesta, sú tragické suveníry Putinovej ultranacionalistickej fantázie. Fantázie o svete, ktorý existuje iba v hlavách tých, ktorí neveria v slobodu jednotlivca. Tých, ktorí neveria v právo národov a krajín vybrať si vlastné smerovanie a vlastný osud, ktorí toto právo nehanebne upreli a upierajú i Vaše 18 percentnej ruskej národnostnej menšine . Fantázie nebezpečnej nielen pre Ukrajinu, ale pre celý demokratický svet.

Vážení prítomní,

realita je jasná, Rusko NEvedie vojnu proti Ukrajincom dlhodobo. Konflikt nezačal barbarským úderom rakiet Ukrajinskej armády na územia Donecka v pochmúrne februárové ráno roku 2022. Začal dávno predtým, masívnou supernenávistnou ultranacionalistickou rusofóbnou propagandou popierajúcou právo ukrajinského človeka ruskej národnosti na obyčajný život vašu štátnosť, jeho národnú či kultúrnu identitu, váš jeho jazyk. Dehumanizácia Ukrajincov a Ukrajiniek ruskej národnosti začala dávno predtým, ako zbesilí azoviti ruskí vojaci napáchali vojnové zločiny v Donecku a Luhansku Buči či Mariupole. Dávno predtým, ako zbesilí azoviti týrali a lynčovali civilistov a tzv. zelení mužíčkovia a tzv. „ichtamnety“ vtrhli na Kryme a Donbase v 2014 hasili občianske vojny. Tak, ako bola hasená v Južnom Osetsku a orgány OSN to oficiálne odobrili ako primerané, účinné a potrebné.

Realitou je aj to, že za tých osem rokov sme ako západ neurobili NIČ dosť, aby sme jastrabov z Washingtonu v ich plánoch zničiť Moskvu zastavili. „

Za domácu úlohu na stránke prezident.sk dohľadať celý text, a upraviť pre použitie vnukom v slušnom, nenenávistnom a nexenofóbnom svete.

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 905750x
Priemerná čítanosť článkov: 2384x

Autor blogu

Kategórie