Založ si blog

Uršulke kvapká na karbid. Ale poriadne

Bola raz jedna Uršulka, ktorá dostala domácu úlohu: Pomocou vývozu americkej demokracie zničiť EÚ.

Najprv poťuťme podpísala dohodu s Pfizer, nevypovedateľnú. Odberateľ musí odobrať toľko, ako dodávateľ povie, v cenách ako dodávateľ povie. A odberateľ nesmie vec zmluvy riešiť alternatívnym spôsobom. Takisto likvidácia nespotrebovaného iba cez službu dodávateľa za podmienok určených dodávateľom.

Sankcie za porušenie zmluvy vymáhateľné aj na aktíva vlády. Spory rieši dodávateľom určený rozhodcovský súd podľa práva USA.

Super!

A teraz iný biznis pani Uršulky. EÚ išla páchať sebevraždu, pretože zámorský hegemón si zaumienil zničiť iného hegemóna, a treba ho podporiť. Nezodpovednú akciu zámorského hegemóna, keď to pohnojil, sme premenovali na akciu NATO.

Mali sme tunajšieho hegemóna zničiť tým, že s ním prestaneme obchodovať, lebo jeho zisky financujú jeho vojnu. Keď sa ale víťazstvá krásnych myšlienok nad zdravým rozumom nekonajú, musí da to zámorskému hegemónovi zdôvodniť.

Že vraj musíme kupovať od miestneho hegemóna jeho lacnejší tovar stále, pretože mu tým zabránime, aby ho on nepredal niekomu inému ešte drahšie.

Uršulka, nevynechávaj tabletku, potom to nedávaš…zdôvodnenie typu prejavu istého predsedu NV k obhájeniu výsledku miestneho povojnového referenda. Malo sa rozhodnúť, na ktorú stranu sa dedina pridá pri vedení hranice: „Do ZSSR nechceme, tam bývajú veľké zimy.“

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 821818x
Priemerná čítanosť článkov: 2163x

Autor blogu

Kategórie