Založ si blog

Naši miestodržitelia si vydýchli…

Pohľad do dejín vždy niečo naučí. A dá pohľad na súčasné dianie.

Na prehliadke hradu alebo mestského múzea ste určite započuli pojem „slobodné kráľovské mesto“. Sprievodca to vždy hovorí s pátosom, hrdosťou a dávkou lokálpatriotizmu s tým, že to poukazuje na vysoký stupeň vývoja mesta alebo regiónu už v tej dobe. Má pravdu, ale…

Mal som na gympli vynikajúcich učiteľov. Nejeden z nich začínal výklad formulkou: Deti, krátko si povieme, ako sa to máme naučiť. A potom vám poviem, ako to naozaj je. Pri otázke do pléna si veľmi dávali pozor na formu otázky: povedz mi, ako sme sa to učili alebo povedz mi, čo si o tom myslíš.

Jeden z týchto učiteľov, dejepisár, nás vždy postavil do pozície, čo by sme robili, ak by sme v tej situácii boli vladári. Kľúčové slová peniaze, moc, územia. Stačilo.

Tak si dajme otázku, čo vedie vladára k tomu, aby priznal štatút slobodného kráľovského mesta. On je zaťažený riešením problémov a sporov kade-tade. Preto pre neho bezproblémový a hlavne dostatočne lojálny administratívny celok, s primeranou dávkou riťolezectva kráľovi, za určitých okolností ponecháva na „samoexistenciu“, pričom dosadí spoľahlivých miestodržiteľov. So všetkým plus aj mínus, so všetkými znakmi society a jej života k tomu patriacimi. Vždy ostával odvod daní a poskytnutie ľudí do vojska.

************

Určite sa mi to iba zdá, ak sa mýlim, opravte ma. Naši miestodržitelia nezvládajú prevychovať svoje obyvateľstvo k lojalite názorov voči politikám Veľmoci, jedná sa o cca 50 percent. V strachu o zosadenie Vladárom za neschopnosť poprosili preto Vladára, aby im pomohol. Veď ten im už dal „úrad“, zariadil potrebné zmluvné listiny akejsi formálnej Zmluvy o obrannej spolupráci a len podpísať bolo treba, aj to zvládli LTT. Aj vojsko sem už Vladár poslal, keby miestodržiteľská čvarga polícia a šašo armáda zlyhala. Vladár vyslal svojich zástupcov Kongresu. Prieskumy ukázali, že viac ako 50 percent ľudí verí argumentom vojvodcu nepriateľského vojska. Dokonca, že za príčinu vojny považuje nerozumné a nepremyslené imperátorské správanie sa Vladára a jeho dvora. Naničhodný plebs takisto stále tvrdí a drzo rozširuje s argumentom súcitu s nejakými bezvýznamnými 15000 nehodnými dušami barbara, že náš ctihodný Vladár pomocou tamojšieho vzorného miestodržiteľa 8 rokov týral a lynčoval tamojší barbarský plebs.

Vladárov Kongres konečne prišiel a dá ctené rady.

Naši miestodržitelia s vďakou prijali nedávno artikulované plány filantropa z krajiny Vládcu, že pre 3000 fakt checkerov a cenzorov zaplatí chlieb.

Kongresmani takisto zhovievavo prikývli, že zabezpečia ďaľšiu demokratickú cenzúru pre naše Slovenské kráľovské City tak, aby sa sem už nehodné myšlienky vojvodcu ríše východu nikdy nedostali. Iba tak si udržíme nádej, že nás Vladár prehlási za Slobodné Slovenské kráľovské City.

Pripájam zdroj informácie.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/627199-americkych-kongresmanov-znepokojuju-dezinformacie-na-slovensku/

Dovetok: Neoveriteľné zdroje z miesta jednania uvádzajú, že miestodržitelia si vydýchli. Bola im daná výstraha, že pri ďaľších prejavoch neschopnosti budú nechaní na pospas rozhnevanému davu, na milosť a nemilosť. A nahradení.

Hlupákov je vždy vidieť najviac

25.06.2022

Pred 80 rokmi sa Nemčinu nechcel učiť skoro nikto. „Veď sa predsa nebudem učiť reč okupantov!“. Potom mnohí tento postoj ľutovali. Následne verchuška pohŕdala Angličtinou. Veď načo by nám bola reč imperialistu. Síce sa učila, ale ako a v akom rozsahu… Pri nástupe na školu (82) sa nám učiteľka Ruštiny ospravedlňovala, že síce chápe našu ideogickú [...]

Skutočný účel sankcií alebo zrušenie hlavnej výhody globalizmu

24.06.2022

Mám takú otázku do pléna. Čo musí byť splnené, aby ste boli schopní mať niekoho za nepriateľa a začali ho fyzicky ničiť? Nesmie byť žiaden podstatný existenčný záujem, ktorý by ste svojou nepriateľskou akciou ničili. V minulosti žiadne rodinné väzby; také účelové manželstvá kráľovských rodov kedysi fungovali lepšie ako hocijaké mierové zmluvy. Má to veľa [...]

Prieskum ako nechcený dôkaz xenofóbie Západu

23.06.2022

Mainstream zverejnil informáciu o prieskume s výsledom, že 85 percent ľudí v 18 prozápadných krajinách neznáša Rusov. Skúsme sa na to pozrieť z iných pohľadov. Prozápadné médiá (a režimy). Dovolím si odcitovať jedného diskutéra. „Západ a jeho médiá. Proti hoaxom bojujú tak,že ich s obľubou sami vytvárajú.Proti propagande „bojujú“ úplne [...]

kaplan

Košickému poslancovi podpálili auto, SaS žiada zvolať bezpečnostný výbor

25.06.2022 15:45, aktualizované: 16:20

Polícia už vedie trestné stíhanie.

Igor Matovič

Matovič opäť útočí na Lengvarského: Nadsluhuje na svojom mieste

25.06.2022 15:21

Aj podľa poslanca Eštoka je šéf rezortu zdravotníctva zrelý na odvolanie.

nehoda

Na diaľnici D2 sa pri nehode zranilo 8 osôb vrátane dieťaťa

25.06.2022 14:50

Na mieste zasahovali zdravotní záchranári i hasiči.

toblerone

V Bratislave sa bude vyrábať legendárna švajčiarska čokoláda

25.06.2022 13:48

Ikonická trojuholníková čokoláda sa začala vyrábať v roku 1908.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 212
Celková čítanosť: 435977x
Priemerná čítanosť článkov: 2056x

Autor blogu

Kategórie