Založ si blog

Imbecilita úsečky pravdy a nepravdy

Malé dieťa nedokáže vnímať iného ako seba. Potom začne vnímať situácie, keď nemá pravdu.

Súdiac podľa hlavného prúdu, sme pod zámienkou pestovania a ochrany západných civilizačných hodnôt preprogramovávaní ako spoločnosť na tento primitívny, priam imbecilný model chápania sveta. Dva póly, úsečka.

***********

Keď dieťaťu rozumu pribudne, je ochotné pripustiť, že pravda môže byť aj uprostred. Tie komunikatívnejšie niekedy v puberte prídu na to, že pravda môže byť aj niekde na spojnici.

***************

Čo vnímavejší dospelák vie, že pravdu si musí každý nájsť sám. A dostane sa mimo spojnicu. Poniektorí pripustia, že tých právd je viacej, výnimočnejší jedinci sú schopní komunikovať bez snahy za každú cenu tie pravdy zjednotiť.

Pre mňa komunikačne najpríjemnejší sú takí, čo medzi tými pravdami budujú a obhajujú mosty. A ani ich nenapadne nasilu tie pravdy zjednocovať, či nebodaj ťahať ich na tú spojnicu.

*******************

V našom oficiálnom hodnotovom svete musíme nenávidieť Putina. Nik mu nesmie drukovať, pod hrozbou 15-ročného väzenia. Úsečka.

V našom hodnotovom svete musíme ľúbiť Ukrajinu. Nesmieme oddeliť ľudí a režim. Proste iba jedna modrá a žltá, nijaké odtiene. Úsečka.

Nesmie sa hovoriť názor, že kyjevský režim 8 rokov týral a lynčoval milióny ukrajinských Rusov. Nesmie sa, pretože „ministerstvo pravdy“ a fact-checkeri , overili že nič také sa predsa nestalo. Aj pani pekná a obchodník s vodkou tak povedali, musí to byť predsa tak. Úsečka.

Nesmie sa hovoriť názor, že náš najväčší spojenec financoval a organizoval výrobu chemických ZHN, v spolupráci s kyjevskou administratívou. Podložené písomnými dôkazmi, ale predsa v rukách neakceptovateľnej Putinovej propagandy. Úsečka.

Pod hrozbou väzenia je zakázané polemizovať o polarite príčiny a následku. Týrané milióny ľudí a reakcia k obrane. Úsečka.

Azbukový zdroj, hanebná kremeľská propaganda. Anglosaský zdroj, jediný spoľahlivý zdroj. Úsečka.

Je to predsa tak jasné. Putin napadol inú krajinu. Zabiť ho! Rusko a všetko ruské apage satanas! Kyjevský režim a jeho prisluhovači tiež zabíjali, ale to sme „ministerstvom pravdy“ popreli. Azov, Aydar,…,ale teraz bojujú proti zlému Rusovi, všetko zlé prepáčené, „oni sú už takí“. Zelenský hrdina, Sláva Ukrajina! Úsečka.

Buď zodpovedný, nerozmýšľaj! Úsečka.

Jeden primitív z toho diabolského a imbecilne primitívneho Ruska pred peknými pár rokmi napísal (POZOR, prazárodok kremeľskej propagandy):

Jedného dňa dosiahne tolerancia takú úroveň, že inteligentným ľuďom bude zakázané premýšľať, aby neurazili imbecilov.

F.M.Dostojevskij

Dovetok: Podobnosť s dnešnou realitou čisto náhodná! Úsečka.

Hlupákov je vždy vidieť najviac

25.06.2022

Pred 80 rokmi sa Nemčinu nechcel učiť skoro nikto. „Veď sa predsa nebudem učiť reč okupantov!“. Potom mnohí tento postoj ľutovali. Následne verchuška pohŕdala Angličtinou. Veď načo by nám bola reč imperialistu. Síce sa učila, ale ako a v akom rozsahu… Pri nástupe na školu (82) sa nám učiteľka Ruštiny ospravedlňovala, že síce chápe našu ideogickú [...]

Skutočný účel sankcií alebo zrušenie hlavnej výhody globalizmu

24.06.2022

Mám takú otázku do pléna. Čo musí byť splnené, aby ste boli schopní mať niekoho za nepriateľa a začali ho fyzicky ničiť? Nesmie byť žiaden podstatný existenčný záujem, ktorý by ste svojou nepriateľskou akciou ničili. V minulosti žiadne rodinné väzby; také účelové manželstvá kráľovských rodov kedysi fungovali lepšie ako hocijaké mierové zmluvy. Má to veľa [...]

Prieskum ako nechcený dôkaz xenofóbie Západu

23.06.2022

Mainstream zverejnil informáciu o prieskume s výsledom, že 85 percent ľudí v 18 prozápadných krajinách neznáša Rusov. Skúsme sa na to pozrieť z iných pohľadov. Prozápadné médiá (a režimy). Dovolím si odcitovať jedného diskutéra. „Západ a jeho médiá. Proti hoaxom bojujú tak,že ich s obľubou sami vytvárajú.Proti propagande „bojujú“ úplne [...]

zhorené autá v Trnave

Košickému krajskému poslancovi zhorelo auto, škoda dosiahla 14-tisíc eur

25.06.2022 15:45

Polícia už vedie trestné stíhanie.

Igor Matovič

Matovič opäť útočí na Lengvarského: Nadsluhuje na svojom mieste

25.06.2022 15:21

Aj podľa poslanca Eštoka je šéf rezortu zdravotníctva zrelý na odvolanie.

nehoda

Na diaľnici D2 sa pri nehode zranilo 8 osôb vrátane dieťaťa

25.06.2022 14:50

Na mieste zasahovali zdravotní záchranári i hasiči.

toblerone

V Bratislave sa bude vyrábať legendárna švajčiarska čokoláda

25.06.2022 13:48

Ikonická trojuholníková čokoláda sa začala vyrábať v roku 1908.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 212
Celková čítanosť: 435888x
Priemerná čítanosť článkov: 2056x

Autor blogu

Kategórie