Založ si blog

Čo je to „prokremeľská propaganda“

Dostal som zaujímavý mail, bez pozdravu, bez podpisu. Text „prokremeľská propaganda“. Ak to je reakcia mediálnej autority, potom to je asi „nežiadúci obsah“.

Tak si to zatrieďme. Filozoficko-historická kategória to nie je, to by o tom písali knihy relevantných autorov. A načo by aj, keď nám z Bruselu nanútili, a Princezná tiež o tom čo-to povedala, že aj na filozoficko-historické kategórie demokracia – sloboda – právo – spravodlivosť sa v záujme boja za krehkú liberálnu demokraciu už treba pozerať „po novom“. Niet sa teda o aké kategórie oprieť, a nastáva doba slobodnej progresívnej liberálno-demokratickej redefinície.

Pojem? To tiež nie, lebo „všetko podstatné“ nájdete popísané na wikipedia. Aspoň tak je to vtĺkané do hlavy dnešnej google klik-klik generácii. A ani tam nič…ale čo nie je na nete, to predsa neexistuje!

Ostáva už iba tretia možnosť – dogma.

Na stránkach najpravdivejších a najdôveryhodnejších, minv.sk či jej podliehajúcich, nájdete rozne „definície“. Je tam v inej súvislosti zavedený napríklad pojem Nežiadúci obsah: „manipulatívny status kopírujúci prokremeľskú propagandu“. Ale to sme zase v uzavretom kruhu. Ako sa pri dogmách stáva. Vymierajúca generácia užívateľov knižníc čosi o tom vie.

***********

Ak by niekto chcel ako prvý (a konečne) napísať stránku wikipedia „Pojem prokremeľská propaganda“, dávam mu do pozornosti k analýze učebnicové príklady prokremeľskej propagandy. Najmä príhovor totálneho „nýmanda“ ex prezidenta ČR, ex premiéra ČR, prof. Ing. Václava Klausa, CSc., dr. h. c. mult. (ktorý dokazateľne nikdy nemal odkiaľ vziať relevantné informácie, ani na to zjavne mentálne nemal):

https://www.facebook.com/watch?v=538536771447490

Veľmi odporúčam nehanebne zradcovské prokremeľské vydanie The Washington Post z 21. decembra 2022 a článok prokremeľskej propagandy o impotencii kolektívneho západu dokázať teroristom Rusom vinu za teroristickú sabotáž energovodov Nord Stream. Na tento článok sa viaže uvádzaná mailová komunikácia mediálnej autority!, takže čítať opatrne a nedať sa ideologicky infikovať.

https://www.washingtonpost.com/national-security/2022/12/21/russia-nord-stream-explosions/

Vo vedeckej práci sa často uvádzajú kontrapríklady, ktoré pojmom (prokremeľská propaganda) určite nevyhovujú, a pomôžu tak lepšie vymedziť pojem. Príklad bohužiaľ nie je ani propagandou. Link netreba, prejav George Friedman z 2015 o mierumilovných a antiimperiálnych princípoch zahraničnej politiky U.S.A. je virálne video.

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

india, požiar

Najmenej 20 ľudí prišlo o život pri požiari v herni na západe Indie

25.05.2024 18:22

Úrady tvrdia, že medzi mŕtvymi sú aj deti.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

nehoda

Vodič Passatu vyletel pri Holíči z cesty, nehodu neprežil

25.05.2024 17:57

Podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.

zelenskyj

Zelenskyj: Prímerie by teraz Putin zneužil. Straty? Na jedného Ukrajinca osem Rusov

25.05.2024 16:55

Putinovi absolútne nezáleží na svojich ľuďoch, civilistoch ani vojakoch, myslí si ukrajinský prezident.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 900048x
Priemerná čítanosť článkov: 2369x

Autor blogu

Kategórie