Založ si blog

Čo je to „prokremeľská propaganda“

Dostal som zaujímavý mail, bez pozdravu, bez podpisu. Text „prokremeľská propaganda“. Ak to je reakcia mediálnej autority, potom to je asi „nežiadúci obsah“.

Tak si to zatrieďme. Filozoficko-historická kategória to nie je, to by o tom písali knihy relevantných autorov. A načo by aj, keď nám z Bruselu nanútili, a Princezná tiež o tom čo-to povedala, že aj na filozoficko-historické kategórie demokracia – sloboda – právo – spravodlivosť sa v záujme boja za krehkú liberálnu demokraciu už treba pozerať „po novom“. Niet sa teda o aké kategórie oprieť, a nastáva doba slobodnej progresívnej liberálno-demokratickej redefinície.

Pojem? To tiež nie, lebo „všetko podstatné“ nájdete popísané na wikipedia. Aspoň tak je to vtĺkané do hlavy dnešnej google klik-klik generácii. A ani tam nič…ale čo nie je na nete, to predsa neexistuje!

Ostáva už iba tretia možnosť – dogma.

Na stránkach najpravdivejších a najdôveryhodnejších, minv.sk či jej podliehajúcich, nájdete rozne „definície“. Je tam v inej súvislosti zavedený napríklad pojem Nežiadúci obsah: „manipulatívny status kopírujúci prokremeľskú propagandu“. Ale to sme zase v uzavretom kruhu. Ako sa pri dogmách stáva. Vymierajúca generácia užívateľov knižníc čosi o tom vie.

***********

Ak by niekto chcel ako prvý (a konečne) napísať stránku wikipedia „Pojem prokremeľská propaganda“, dávam mu do pozornosti k analýze učebnicové príklady prokremeľskej propagandy. Najmä príhovor totálneho „nýmanda“ ex prezidenta ČR, ex premiéra ČR, prof. Ing. Václava Klausa, CSc., dr. h. c. mult. (ktorý dokazateľne nikdy nemal odkiaľ vziať relevantné informácie, ani na to zjavne mentálne nemal):

https://www.facebook.com/watch?v=538536771447490

Veľmi odporúčam nehanebne zradcovské prokremeľské vydanie The Washington Post z 21. decembra 2022 a článok prokremeľskej propagandy o impotencii kolektívneho západu dokázať teroristom Rusom vinu za teroristickú sabotáž energovodov Nord Stream. Na tento článok sa viaže uvádzaná mailová komunikácia mediálnej autority!, takže čítať opatrne a nedať sa ideologicky infikovať.

https://www.washingtonpost.com/national-security/2022/12/21/russia-nord-stream-explosions/

Vo vedeckej práci sa často uvádzajú kontrapríklady, ktoré pojmom (prokremeľská propaganda) určite nevyhovujú, a pomôžu tak lepšie vymedziť pojem. Príklad bohužiaľ nie je ani propagandou. Link netreba, prejav George Friedman z 2015 o mierumilovných a antiimperiálnych princípoch zahraničnej politiky U.S.A. je virálne video.

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

Zatloukat, zatloukat, zatloukat!

26.12.2022

Dobrá výhovorka nadovšetko. Keď malý žiačik na dedine povie k neskorému príchodu – Meškala električka. Teraz je kolektívny západ úplne bezmocný, argumentačne impotentný. Mesiace hľadá, vymýšľa, a nič! Na dieťati sa zasmeješ, toto je ale mentálna tragédia našej civilizácie! Dôveryhodné médium The Washington Post 21. decembra 2022 zverejnil veľmi zaujímavú [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 800795x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Kategórie