Založ si blog

Prečo potrebujeme klamať sami seba? – alebo Hlad, zima a tma ako trest za nepoctivý prístup k životu.

Začiatok vojny na Ukrajine. Oficiálna „pravda“ šírená hlavným manipulatívnym prúdom je verzia o 24. februári 2022.

Nemajú veci občianskej vojny svoju históriu zo strany ukrajinskej? Od 2014, podľa použitej definície vojny aj pred 2014.

Pre rozpamätanie. Strýčko Biden tvrdil, že vojna sa začne 16. februára. Všetci sme čumeli…a potom že nie, akcia až 24. februára. Mnoho k pochopeniu dá náhľad do správy OBSE, štatistiky rakiet z Ukrajinou kontrolovaného teritória na Donbas a Luhansk. Od 16. februára „skok“ – 150, 17. – 600, 18. – 900, 19.- 1600, 20. – 2400, 21. – 2400.

Pridebílkastá otázka – Prečo sme tvrdošijne kŕmení obratom ruky spochybniteľným faktom o 24. februári a o tom, ako ozbrojený konflikt prebiehal? Ak by sme ako kolektívny západ mali čisté svedomie, nič nám nebráni priznať akékoľvek primerané konanie. Prečo zamlčiavame a popierame fakty zo správ orgánov OSN?

Nepodporujem žiadnu zo strán konfliktu, vojna je riešením sporov nehanebných elít.

***********

Po internete blúdi video z 2015, hlavný aktér George Friedman. Link neuvediem, aby nebol dôvodom stiahnutia článku, ale nájdete ho obratom ruky (The Chicago Council on Global Affairs). Vysvetľuje v ňom „myšlienkovú stratégiu“ zahraničnej mocenskej politiky USA globálne, voči Európe, voči Rusku a tiež voči Nemecku. Stav, aj v historickom vývoji.

Pridebílkastá otázka – Prečo naše obyvateľstvo ako spojenec USA nie je dôsledne oboznámené s týmito politikami a nie je nám vysvetľované, aké dôvody k týmto politikám vedú? Pretože aj zamlčiavanie je forma manipulácie, hanebnej propagandy.

************

Pred rokom, 1. septembra 2021, bola v Bratislave demonštrácia proti covid opatreniam. „Vyvrcholila“ nástupom vodných diel a streľbou gumovými projektilmi. Následkom boli dve vážne zranenia, jedno z nich doslova „o chlp“ od tepny na krku, rozumej „o chlp“ od smrti. Všimli ste si, že identita postrelených bola ukrývaná?

Reakciou boli vyhlásenia vládnych aj prezidentky, že zásah proti „dezolátom“ bol primeraný a správny, brániaci krehkú demokraciu.

Teraz sme svedkami demonštrácii v Číne s tou istou motiváciou. Iste ste zaznamenali, že hlavný manipulatívny prúd to hodnotí ako boj občana za demokraciu voči tyranskému režimu.

Pridebílkastá otázka – Prečo sú hlavným manipulatívnym prúdom našemu obyvateľstvu podsúvané hodnoty podľa toho, ako sa to komu v elitách hodí, prísne účelovo? Pretože aj účelové hodnotenie je forma manipulácie, hanebnej propagandy.

****************

Článok napísaný s účelom, aby sme sa zamysleli, ako môže zámerné zamlčiavanie alebo zdôrazňovanie či bagatelizácia faktov viesť k zmene hodnôt v danom hodnotení a v následnom konaní.

Alebo:

Hrozí nám hlad, zima a tma. Nie je to trest za nepoctivý prístup k životu, keď sme podporovali režim v osemročnej tyranii a lynči rusky hovoriacich donbasských a luhanských potkanov a krýs?

Nie je to trest za mlčanie, keď náš prvý občan je vyznamenaný za boj proti záujmom vlastného ľudu? Nie je to trest za mlčanie, keď náš prvý občan prijme ocenenie z rúk prezidenta štátu, ktorý vyznamenával in-memoriam Banderu a jeho pohrobkov ako národných hrdinov? Nie je to trest za mlčanie, keď náš prvý občan prijme vyznamenanie prikryté odkazom „človeka“ schvaľujúceho zabitie 500 000 detí? …

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 905727x
Priemerná čítanosť článkov: 2383x

Autor blogu

Kategórie