Založ si blog

Prečo potrebujeme klamať sami seba? – alebo Hlad, zima a tma ako trest za nepoctivý prístup k životu.

Začiatok vojny na Ukrajine. Oficiálna „pravda“ šírená hlavným manipulatívnym prúdom je verzia o 24. februári 2022.

Nemajú veci občianskej vojny svoju históriu zo strany ukrajinskej? Od 2014, podľa použitej definície vojny aj pred 2014.

Pre rozpamätanie. Strýčko Biden tvrdil, že vojna sa začne 16. februára. Všetci sme čumeli…a potom že nie, akcia až 24. februára. Mnoho k pochopeniu dá náhľad do správy OBSE, štatistiky rakiet z Ukrajinou kontrolovaného teritória na Donbas a Luhansk. Od 16. februára „skok“ – 150, 17. – 600, 18. – 900, 19.- 1600, 20. – 2400, 21. – 2400.

Pridebílkastá otázka – Prečo sme tvrdošijne kŕmení obratom ruky spochybniteľným faktom o 24. februári a o tom, ako ozbrojený konflikt prebiehal? Ak by sme ako kolektívny západ mali čisté svedomie, nič nám nebráni priznať akékoľvek primerané konanie. Prečo zamlčiavame a popierame fakty zo správ orgánov OSN?

Nepodporujem žiadnu zo strán konfliktu, vojna je riešením sporov nehanebných elít.

***********

Po internete blúdi video z 2015, hlavný aktér George Friedman. Link neuvediem, aby nebol dôvodom stiahnutia článku, ale nájdete ho obratom ruky (The Chicago Council on Global Affairs). Vysvetľuje v ňom „myšlienkovú stratégiu“ zahraničnej mocenskej politiky USA globálne, voči Európe, voči Rusku a tiež voči Nemecku. Stav, aj v historickom vývoji.

Pridebílkastá otázka – Prečo naše obyvateľstvo ako spojenec USA nie je dôsledne oboznámené s týmito politikami a nie je nám vysvetľované, aké dôvody k týmto politikám vedú? Pretože aj zamlčiavanie je forma manipulácie, hanebnej propagandy.

************

Pred rokom, 1. septembra 2021, bola v Bratislave demonštrácia proti covid opatreniam. „Vyvrcholila“ nástupom vodných diel a streľbou gumovými projektilmi. Následkom boli dve vážne zranenia, jedno z nich doslova „o chlp“ od tepny na krku, rozumej „o chlp“ od smrti. Všimli ste si, že identita postrelených bola ukrývaná?

Reakciou boli vyhlásenia vládnych aj prezidentky, že zásah proti „dezolátom“ bol primeraný a správny, brániaci krehkú demokraciu.

Teraz sme svedkami demonštrácii v Číne s tou istou motiváciou. Iste ste zaznamenali, že hlavný manipulatívny prúd to hodnotí ako boj občana za demokraciu voči tyranskému režimu.

Pridebílkastá otázka – Prečo sú hlavným manipulatívnym prúdom našemu obyvateľstvu podsúvané hodnoty podľa toho, ako sa to komu v elitách hodí, prísne účelovo? Pretože aj účelové hodnotenie je forma manipulácie, hanebnej propagandy.

****************

Článok napísaný s účelom, aby sme sa zamysleli, ako môže zámerné zamlčiavanie alebo zdôrazňovanie či bagatelizácia faktov viesť k zmene hodnôt v danom hodnotení a v následnom konaní.

Alebo:

Hrozí nám hlad, zima a tma. Nie je to trest za nepoctivý prístup k životu, keď sme podporovali režim v osemročnej tyranii a lynči rusky hovoriacich donbasských a luhanských potkanov a krýs?

Nie je to trest za mlčanie, keď náš prvý občan je vyznamenaný za boj proti záujmom vlastného ľudu? Nie je to trest za mlčanie, keď náš prvý občan prijme ocenenie z rúk prezidenta štátu, ktorý vyznamenával in-memoriam Banderu a jeho pohrobkov ako národných hrdinov? Nie je to trest za mlčanie, keď náš prvý občan prijme vyznamenanie prikryté odkazom „človeka“ schvaľujúceho zabitie 500 000 detí? …

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

vlak, železnice, trať, koľaje

Pri Senci zrazil rýchlik muža, železničná doprava je úplne odstavená

22.03.2023 20:52

V blízkosti železničného priecestia pri Senci v smere Veľký Biel zrazil rýchlik muža, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Britský princ William.

Princ William nečakane prišiel do Poľska za vojakmi pomáhajúcimi Ukrajine

22.03.2023 19:47

Britský princ William v stredu podnikol neohlásenú cestu do Poľska, aby poďakoval britským a poľským vojakom zapojeným do podpory Ukrajine.

world bank

Obnova Ukrajiny bude drahá. Vypočítali ju na 411 miliárd dolárov

22.03.2023 19:18

Ukrajina, ktorá sa už viac než rok bráni invázii ruskej armády, bude na obnovu a rekonštrukciu potrebovať najmenej 411 miliárd dolárov (približne 381 miliárd eur).

klus

Klus by nemal byť auditorom. Zamietol ho výbor Európskeho parlamentu

22.03.2023 18:54

Odhadovaný plat na pozícii audítora je zhruba 20 000 eur mesačne.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 819590x
Priemerná čítanosť článkov: 2157x

Autor blogu

Kategórie