Založ si blog

Vzorce konania rovnaké, ale súd je teraz opačný. Prečo?

Pod istým mainstreamovým článkom som našiel „mentálno-hodnotovo“ charakteristický diskusný príspevok:

*****

„Kamarat , buď máš v hlave sracčky , ako bubons pračky , no možno si len troll.

Vojna na Ukrajine je imperiálna, to isté , ako v Gruzinsku. Je to len o získaní a ukradnutí územia . Ver mi, všetko ostatne je len hnusná propaganda.

P.S. V gruzinsku sú tiež fasisti , banderovci a tak ?“

*****

O týchto veciach sú dostupné iné zdroje, a veci sa nemajú tak, ako ich skratkovito propagandisticky ale hlavne „hodnotovo“ podávajú hlavné mienkotvorné médiá. A dokonca ich ako nepopierateľné musí priznať aj „výkladná skriňa jedine správnych proliberálnych názorov a výkladu dejín“ wikipedia :)))

******

Za rozpútanie vojny obvinili Gruzínsko napr. bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder, turecký premiér Recep Tayyip Erdoğan, či slovenský premiér Robert Fico. Agentura Reuters uviedla, že ministri zahraničia krajín Európskej únie sa na mimoriadnom zasadnutí v Bruseli zhodli na ochote vyslať mierové jednotky do Gruzínska.

Dňa 22. augusta 2008 uviedol americký veľvyslanec v Rusku John Beyrle v rozhovore pre denník Kommersant, že USA považujú ruskú reakciu na vpád gruzínskej armády do Cchinvali za primeranú. „Vidíme, že odpoveď ruských vojsk bola úplne opodstatnená útokom na ruské mierové sily v Južnom Osetsku,“ vyhlásil. Rusko ale podľa neho zašlo príliš ďaleko, keď jeho jednotky vstúpili na územie Gruzínska.

V septembri 2009 oznámila nezávislá vyšetrovacia komisia Európskej únie stanovisko, podľa ktorého VOJNU VYVOLALO GRUZÍNSKO a Rusko prispelo k eskalácii konfliktu.“

*********

Kto chce iné zdroje, mám radu: Hledej Šmudlo, hledej!

Na záver taká pridebílkastá otázka:

Ak v 2014 spor o smerovanie krajiny, nesúhlasný politický postoj menšiny a následne protiútoky súkromnými vojskami na civilov (ako Krym, tak Donbas) – napr.: nájsť si na FB video ukrajinského ex-premiéra. Ak rusofóbne zákony k zákazu jazyka na školách a úradoch, zákon k zrušeniu národnostných menšín (cez pojem pôvodné obyvateľstvo), atď – nájsť cez zakon.rada.gov.ua Až naplánovanie vojenskej vyhladzovacej akcie ukrajinskej armády na marec 2022…

Ako bude história hodnotiť principiálnu kompatibilitu dejov a hodnotovú nekompatibilitu hodnotení medzinárodného spoločenstva v Gruzii 2008 a Ukrajina 2022?

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

Taliansko voľby

Talianske ministerstvo vnútra pochybilo pri prideľovaní mandátov

29.09.2022 15:21

Niektorí politici, ktorí sa radovali zo získania kresla v snemovni, tak nakoniec zrejme v novom parlamente nezasadnú.

USA, Kalifornia, búrka, dážď, záplavy, potopa, voda, more,

Mesto Rijeka po daždi zaplavila voda, zahynul jeden človek

29.09.2022 13:59

V priebehu dvoch hodín spadlo v chorvátskom prístavnom meste takmer toľko zrážok, čo v priemere spadne za celý september.

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

Visolajský zdravotníci lekári odchod muži výpoveď

Lekári spustili hromadné výpovede. Odísť ich chce takmer dvetisíc

29.09.2022 12:15, aktualizované: 15:07

Lekárom od soboty začnú plynúť výpovedné lehoty. Ak sa s vládou nedohodnú, od 1. decembra z nemocníc odídu.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 632003x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie