Založ si blog

Keď niekto asi nectil knihu a knižnicu

Strany v spore dokážu zmysluplne komunikovať, iba keď dodržujú komunikačné hodnoty, komunikačné schémy, pravidlá.

Strany v spore dokážu prísť k zmysluplnému záveru, iba ak si dokážu vzájomne objasniť a následne rešpektovať obsah pojmov, ktoré pri argumentácii používajú.

Ak niekto chce riešiť skutočne vážny spor, musí ctiť knihu a knižnicu, nelámať a neprispôsobovať si filozofiou dejinne ustálené pojmy demokracia, sloboda, právo, spravodlivosť.

Prezident nášho vojnou skúšaného východného suseda chcel voči AI pokriviť elementárnu výrokovú logiku a účelovo aj ostatné civilizačné hodnoty. Neférovým, hrubým politickým tlakom dosiahol, že za prísne logickú analýzu sa museli ospravedlniť.

Ale všetkého dočasu. A teraz veľmi rýchlo. V AI veľký personálny pohyb a aj ďalšie oficiálne vyjadrenie AI, ktorým AI odmieta ísť pod politický tlak. Alebo – Víťazstvá krásnych myšlienok nad zdravým rozumom by boli pre AI tou povestnou cestou do pekla.

https://vz.ru/world/2022/8/13/1172369.html

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

USA, Kalifornia, búrka, dážď, záplavy, potopa, voda, more,

Mesto Rijeka po daždi zaplavila voda, zahynul jeden človek

29.09.2022 13:59

V priebehu dvoch hodín spadlo v chorvátskom prístavnom meste takmer toľko zrážok, čo v priemere spadne za celý september.

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

Visolajský zdravotníci lekári odchod muži výpoveď

Lekári spustili hromadné výpovede. Odísť ich chce takmer dvetisíc

29.09.2022 12:15, aktualizované: 15:07

Lekárom od soboty začnú plynúť výpovedné lehoty. Ak sa s vládou nedohodnú, od 1. decembra z nemocníc odídu.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 631989x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie