Založ si blog

Z jaskýň nás dostal názorový spor

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som.

Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina.

Pritom elity z najvyšších štruktúr pomocou masmédií deformujú základné filozofické pojmy ako demokracia, sloboda, právo, spravodlivosť. A na základe deformovaných pojmov postavia nimi chcený virtuálny obraz sveta.

„My dole“ sa potom prieme a rozhádame o veci na x-tom závite špirály, a málokoho napadne zliezť dolu na prvý závit k podstate veci. Pritom nie sme profíci v komunikácií a často používame jej nekorektné vzorce.

Laicky povedané, v komunikácií musíme dodržiavať základné hodnoty, vzorce, princípy,…

Pripájam tri linky. Skúste sa odosobniť, kto Vám veci hovorí, z akého zdroja. V prípade antipatie k rečníkovi aj od toho, o čom vecne hovorí. Tiež nesúhlasím so všetkým. Dajte emócie bokom. Skúste si vybrať názory o metódach komunikácie, jej civilizačných hodnotách a princípoch.

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

mikulec

Juraj Krúpa: Mikulec by mal odstúpiť, nezvláda krízové situácie

29.09.2022 16:28, aktualizované: 16:44

Ministerstvo podľa poslanca nie je schopné adekvátne reagovať na migračné toky smerujúce cez Slovenskú republiku.

BBC

BBC World Service prepustí takmer 400 zamestnancov

29.09.2022 16:18

Prepúšťanie súvisí so znižovaním nákladov a prechodom na digitálne platformy.

Taliansko voľby

Talianske ministerstvo vnútra pochybilo pri prideľovaní mandátov

29.09.2022 15:21

Niektorí politici, ktorí sa radovali zo získania kresla v snemovni, tak nakoniec zrejme v novom parlamente nezasadnú.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 632031x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie