Založ si blog

Plyn už syčí z trouby ven…

Nebudem parafrázovať oficiálny naratív o Kryme. Ten je postavený na činoch a nečinoch verchušiek, …až po „skrytý“ spor o právo zriadiť si tam vojenskú základňu.

Neoficiálny hovorí o v zárodku udusanej občianskej vojne, keď ultranacionalistické hordy súkromných vojenských zoskupení týrali tamojšie ruskojazyčné obyvateľstvo.

Mne je mentálne najbližší prístup, kde najvyšším právom človeka-milión je právo na normálny každodenný život, rodinu, domov, prácu, koníčky,… Ostatné je prenesene alebo priamo súboj elít.

V azbukových zdrojoch letí správa, že pri náhlom ústupe z Chersonu boli zaistené písomnosti SBU svedčiace o neprávostiach na krymských Tatároch.

V súčasnosti, po poučení, je robený organizovaný „odsun“ písomností štátnej správy zo Záporožskej oblasti, kde sa už aj ukrajinským vedením očakáva výmena vlajky.

„Ранее российские силовики неоднократно сообщали о брошенных сотрудниками украинской госбезопасности документах в бывших территориальных подразделениях СБУ в Херсонской и Запорожской областях. Среди них есть свидетельства дискредитации украинской спецслужбой лидеров крымских татар, лояльных киевскому режиму, отчеты о заказных публикациях в СМИ против крымских татар, рапорт о принуждении крымских татар к отказу от митинга против беспредела украинской полиции.“

Možno sa časom dozvieme pravdu aj z oficiálnych písomných zdrojov, čo sa na Kryme pred zmenou vlajky dialo. Keď už nám to mainstream skrýval… Nehovoriť pravdu sa nevypláca. „Plyn už syčí z trouby ven… „

https://vz.ru/news/2022/8/2/1170508.html

Etalón, funkčný referenčný model

16.08.2022

S údivom som si pod článkom periodika prečítal takýto komentár: „Je to prosté a jednoduché : vydržať,dať podpore Ukrajiny absolútnu prioritu,dodávať toľko moderných zbraní,koľko je potreba a k týmto zbraniam aj vycvičené obsluhy – „dovolenkárov“.rusáci nemajú čo protestova´t,“dovolenkárov“ predsa stvorili oni sami.A mlátiť do [...]

Jedinečné revolučné obdobie

15.08.2022

Pod blogom je link azbukových zdrojov. Iste v mnohom propagandistický článok, pravdivosť jeho hodnotení dajme bokom . Je ale zaujímavý tým, že poukazuje na politicko-mocenské súboje v najvyšších štruktúrach Ukrajiny. Rovina prezident a jeho „team“ voči volenej štruktúre starostov či šéfov „VUC“, ako jednotlivé osoby. Rovina prezident a jeho [...]

Z jaskýň nás dostal názorový spor

14.08.2022

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som. Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina. Pritom elity z najvyšších štruktúr [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom stále nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 550071x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu

Kategórie