Založ si blog

Humanitárne bombardovanie kontra Humanitárna špeciálna vojenská operácia

Nedávno som napísal blog o tom, že sa nedokážem mentálne vysporiadať so štátom nanúteným „výberom“ človeka hodného úcty a nehodného, dobra a zla, priateľa a nepriateľa. Dovolím si citovať jedného angažovaného diskutéra:

**********

„Miloševičovi komuniSStickí zločinci povraždili v rokoch 1991-1998 na území Slovinska, Chorvátska, Bosny a Hercegoviny a autonómnej oblasti Kosovo viac ako 120.000 ľudí – v drvivej väčšine SLOVANOV!!!!

a až

► HUMANITÁRNE BOMBARDOVANIE srbských VRAHOV v Centrálnom SRBSKU na jar 1999 (marec až jún 1999) jednotkami NATO DEFINITÍVNE zastavilo ➜ srbské vraždenie v ex-Juhoslávii 1990-1998…. to malo za následok 2400-2700 mŕtvych po náletoch vojsk NATO.“

***********

Moja životná skúsenosť hovorí, že v spore je najdôležitejšie mať na pamäti korektnosť komunikačných vzorcov. Dosadením faktov do rôznych vzorcov, alebo rovnako znejúcich pojmov s rôznymi definíciami do rovnakých vzorcov, vedie k vzájomnému nepochopeniu sa.

Uvediem teda protipríklad.

„Ukrajina rusky hovoriacich Ukrajincov 8 rokov týrala a lynčovala, pretože ako niekoľko miliónová 18 percentná menšina nesúhlasila so smerovaním krajiny. Vzali im školy v materinskom jazyku, zakázali im materinský jazyk v úradoch a školách, pre iný názor na nich poslali súkromné vojská a na osem rokov ich zahnali tankami a delami do pivníc. Ako potkany a krysy. Zákonom Ukrajina zrušila aj ostatné národnostné menšiny cez pojem „pôvodné obyvateľstvo“. Pri snahe brániť sa ich prehlásili za separatistov, teroristov.

HUMANITÁRNA ŠPECIÁLNA VOJENSKÁ OPERÁCIA proti teroristickému režimu Ukrajiny jednotkami RF a jeho spojencov ide DEFINITÍVNE zastaviť ultranacionalistické vraždenie na ex-Ukrajine…. Kvalifikovaný odhad obetí plánovaného útoku ukrajinskej armády na civilné ciele (v súlade s taktikou atakov posledných osem rokov) Donecka a Luhanska tak rádovo prevyšuje počet obetí, ktoré pri kvalifikovanom odhade bude mať za následok Humanitárna ŠVO po akciách RF a jeho spojencov.“

**********

Znovu opakujem, že vojna je zlyhaním civilizácie.

Zlyhaním, keď právo človeka na obyčajný život marginalizujeme a nevidíme. Namiesto toho ako najvyššie hodnoty kladieme propagandisticky formulované globalistické princípy práv štátov a vojenských blokov.

Zlyhaním, keď na vlajke ignorujeme, nevšímame si podtlač „Režim“ a „Ľud“.

***********

Kde sa stala chyba? Iná logická konštrukcia? Iné hodnoty pre jednotlivé prípady? Rovnako znejúce pojmy s inou definíciou? Ak to dokážeme, budeme sa vedieť dohodnúť a nik nás nedokáže prinútiť opovrhovať jeden druhým, strieľať na seba.

Etalón, funkčný referenčný model

16.08.2022

S údivom som si pod článkom periodika prečítal takýto komentár: „Je to prosté a jednoduché : vydržať,dať podpore Ukrajiny absolútnu prioritu,dodávať toľko moderných zbraní,koľko je potreba a k týmto zbraniam aj vycvičené obsluhy – „dovolenkárov“.rusáci nemajú čo protestova´t,“dovolenkárov“ predsa stvorili oni sami.A mlátiť do [...]

Jedinečné revolučné obdobie

15.08.2022

Pod blogom je link azbukových zdrojov. Iste v mnohom propagandistický článok, pravdivosť jeho hodnotení dajme bokom . Je ale zaujímavý tým, že poukazuje na politicko-mocenské súboje v najvyšších štruktúrach Ukrajiny. Rovina prezident a jeho „team“ voči volenej štruktúre starostov či šéfov „VUC“, ako jednotlivé osoby. Rovina prezident a jeho [...]

Z jaskýň nás dostal názorový spor

14.08.2022

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som. Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina. Pritom elity z najvyšších štruktúr [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom stále nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 549949x
Priemerná čítanosť článkov: 2083x

Autor blogu

Kategórie