Založ si blog

Hlupákov je vždy vidieť najviac

Pred 80 rokmi sa Nemčinu nechcel učiť skoro nikto. „Veď sa predsa nebudem učiť reč okupantov!“. Potom mnohí tento postoj ľutovali.

Následne verchuška pohŕdala Angličtinou. Veď načo by nám bola reč imperialistu. Síce sa učila, ale ako a v akom rozsahu…

Pri nástupe na školu (82) sa nám učiteľka Ruštiny ospravedlňovala, že síce chápe našu ideogickú averziu voči Ruštine, ale v živote sa musia robiť aj veci, ktoré sú nám proti srsti.

Následne sme sa išli po…ť z Angličtiny a Ameriky. Pápežskejší od pápeža. Mená firiem poangličtené, názvy tovarov takisto, násilné preklady z anglických väzieb (napríklad maj pekný deň, …), anglické pozdravy naprieč populáciou, zakomponovanie anglosaských sviatkov bez pochopenia ich pôvodu a významu (napr. halloween, deň zamilovaných,…), preonačenie Vianoc a Veľkej noci,… Forsírovanie často primitívnych komerčných rozprávok zo západnej pologule, s akože cool dialógmi. Ruština na verejný výsmech,…

Brutálny xenofóbny výplach mozgov od malých detí, keď americký superhrdina a spasiteľ sveta bojuje s entitami zla výrazne označenými červenou hviezdou.

Americký výplach mozgov v oblasti medziľudských vzťahov. Tony a tony kníh a dni TV relácii o tom, ako sa komunikačne a vzťahovo presadiť nad iným, ako ho ovládať. Nie ako komunikovať a formovať vzťahy do obojstrannej spokojnosti. Ako ovládať a preľstiť iného!

Zhrniem. Kultúra pohŕdania a podceňovania, manipulácie iného a jeho zneužitia vo svoj prospech.

Teraz máme „nového kamoša“ na východe. Iba verím, že ostentatívne vyzdvihovanú tuposť a hlúposť jeho elít nebudeme nasledovať:

https://vz.ru/news/2022/6/25/1164717.html

Etalón, funkčný referenčný model

16.08.2022

S údivom som si pod článkom periodika prečítal takýto komentár: „Je to prosté a jednoduché : vydržať,dať podpore Ukrajiny absolútnu prioritu,dodávať toľko moderných zbraní,koľko je potreba a k týmto zbraniam aj vycvičené obsluhy – „dovolenkárov“.rusáci nemajú čo protestova´t,“dovolenkárov“ predsa stvorili oni sami.A mlátiť do [...]

Jedinečné revolučné obdobie

15.08.2022

Pod blogom je link azbukových zdrojov. Iste v mnohom propagandistický článok, pravdivosť jeho hodnotení dajme bokom . Je ale zaujímavý tým, že poukazuje na politicko-mocenské súboje v najvyšších štruktúrach Ukrajiny. Rovina prezident a jeho „team“ voči volenej štruktúre starostov či šéfov „VUC“, ako jednotlivé osoby. Rovina prezident a jeho [...]

Z jaskýň nás dostal názorový spor

14.08.2022

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som. Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina. Pritom elity z najvyšších štruktúr [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom stále nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 550073x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu

Kategórie