Založ si blog

Proti vetru sa močiť nedá, ale teraz to veľmi treba

Schéma: Človek je v podstate tvor hádavý, vedie spor, zaškatuľkuje niekoho niekde a potom zabúda príčinu.

Anička z pieskoviska nemá rada Janku, a učí to tak všetky kamarátky. Tie tiež nemajú rady Janku, lebo Anička tak povedala. Nehrajú sa spolu a robia si úmyselne zle. Už ani Anička nevie prečo, a nespomenie si, že pred polrokom jej Janka pokazila koláčik z piesku.

Sused z konca ulice nemá rád môjho suseda, a učí to tak všetkých ostatných susedov. Tí tiež nemajú radi môjho suseda, lebo pohoďák obľúbený a dôveryhodný z konca ulice tak povedal. Nerozprávajú sa spolu a ignorujú sa, zazerajú po sebe, akoby si zjedli večeru, ani deti sa nemajú spolu hrať. Už ani susedia nevedia prečo, a nespomenú si, že pred rokom jeden z nich nedbalo parkoval a na päť minút druhého obmedzil.

Príklad z partnerského života neuvádzam. Veď to chlapi poznáte. Veď baby chlapov poznáte…

Tu naozaj platí, že pokiaľ nejde o život, ide o h…o. Smola ale je, že v iných sférach myslenia o ten život ide. Dejiny sú plné príkladov, kedy znesvárené strany už ani nevedia, prečo spolu bojujú. Často až x-té generácie vychovávané v oprávnenosti k nenávisti mali skutočnú odvahu položiť si tú otázku.

***********

Aj my si koledujeme. Naša civilizácia propagandou umne zakrýva skutočnú podstatu sporov, ich históriu. Vrcholom teraz všeobecne šíreného cynizmu je súdiť strany sporu podľa ich správania sa počas vojny. A zabúdať na veci predtým.

Špirálu konfliktu každý psychológ, psychiater, … vyšetrovateľ, sudca rieši od prvého závitu. Formulky otázok – čo bol motív, čo vás k tomu viedlo, … Nemôžeme uťať špirálu na závite, ktorý sa nám páči a tam sa argumentačne opevniť. Stavať právo na nepráve sa proste nedá. Stavať morálku na amorálnosti sa tiež nedá.

Neriešme aspoň na chvíľu čas po 24. februári. Riešme prvý závit, pokiaľ pamätáme, aby nám pád z x-tého závitu rozkmitanej špirály krky nezlámal. Nevnucujem, iba odporúčam:

https://www.facebook.com/watch?v=316707060668264

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

USA, Kalifornia, búrka, dážď, záplavy, potopa, voda, more,

Mesto Rijeka po daždi zaplavila voda, zahynul jeden človek

29.09.2022 13:59

V priebehu dvoch hodín spadlo v chorvátskom prístavnom meste takmer toľko zrážok, čo v priemere spadne za celý september.

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

Visolajský zdravotníci lekári odchod muži výpoveď

Lekári spustili hromadné výpovede. Odísť ich chce takmer dvetisíc

29.09.2022 12:15, aktualizované: 15:07

Lekárom od soboty začnú plynúť výpovedné lehoty. Ak sa s vládou nedohodnú, od 1. decembra z nemocníc odídu.

SR Sliač SIAF 2019 letecké dni program BBX

V Prešove plánujú postaviť hangár pre vrtuľníky Black Hawk za 4,9 milióna eur

29.09.2022 10:33

Predpokladaný termín výstavby je v rokoch 2022 až 2023.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 631981x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie