Založ si blog

Dočaputovaný prejav

Jeden z našich troch neochvejných pilierov novodefinovanej „demokracie nového typu“ mal došmolkovaný mimoriadne dočaputovaný prejav na Hodnotiacej konferencii zahraničnej politiky SR.

Predmetný štátny úradník si evidentne neuvedomuje svoj štatút. Nám starším veľmi, veľmi (až nechutne) pripomenie vojenčinu a Politické školenie mužstva. „Pani prvý občan“ miesto toho, aby sa skromne dala poučiť profesionálmi, dovolila si „dať“ až nechutne imperatívny prejav profíkom v diplomacii. Navyše, neochvejne hrá úlohu politika, nie štátnika reprezentujúceho a primerane zastupujúceho názorové spektrum občanov, nie chcenie politikov. Ona je skormútená z toho, že ľudia chcú niečo iné, ako si Verchuška a Ona zaumienili.

Z prejavu z 15.2.2022, ktorý sa v plnom znení dá stiahnuť z webu https://www.prezident.sk/page/prejavy/ , citujem pre mňa úplne do dokonalosti prešmolkované prepracované „jedine správne“ imperatívne názorové stanovisko, ktoré ale „dezorientovaný“ radový občan ráčil začať spochybňovať :

„Priznajme si, že to, čo príde absolútne samozrejmé nám, politikom či vám, diplomatom a diplomatkám či odbornej verejnosti, nemusí byť samozrejmé veľkej časti spoločnosti. Snažme sa vidieť, že okrem menšiny, ktorej nenávisť zapchala uši…“. Doporučujem ale prečítať celý prejav.

Ja občan, nenávisťou voči Vašou (pani prvej občianke a Verchuškinej) dejinnou a filozofickou ignoranciou zapchatými ušami, si dovoľujem mať iný názor, ako Vy, pani nekompromisne Najmúdrejšia. I keby sa tu niekto postavil na hlavu a odrážal sa ušami, neustúpime – to iba poučený slovníkom druhého piliera našej novodefinovanej demokracie.

Ak si niekto (asi) nezoberie do ruky knihu, a dovolí si meniť základné filozofické piliere demokracia – sloboda – pravda, potom na takýchto organicko smrdiacich základoch plodí takéto labilné smutnosmiešne stavby z kariet (v zmysle iných anglosaských PŠM).

Poznámka: Okrem iného, je tragédiou, že nás povýšenecky považujú za také tupé stádo, ktoré si nedokáže samo urobiť závery o jednej našťastie udusanej a dvoch horiacich občianskych vojnách.

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

Pohľad, panoráma, Tatry, Mlynická dolina

Fantastický pohľad na panorámu Tatier z Mlynickej doliny očami nadšenca horskej turistiky

21.02.2024 05:00

Výborný tip na turistiku a zábery z nej zachytil mReportér Ivan.

Alternatíva pre Nemecko / AfD /

Najmenej od júna. Krajne pravicovej AfD klesajú preferencie, stále je však pred Scholzom

20.02.2024 23:29

V prípade, že by sa voľby konali v nedeľu, opozičná Kresťanskodemokratická únia (CDU/CSU) by získala 30 %.

charkov

Tri štvrtiny z USA, 16 % z Európy. Kimove rakety vraždiace na Ukrajine sú zo západných súčiastok

20.02.2024 22:56

Severná Kórea si západné komponenty pre svoje zbrane zaobstaráva napriek prísnym sankciám, následne ich používa Moskva.

protest farmárov, Poľsko

Nahnevaní poľskí roľníci v uliciach. Traktorista žiadal Putina: Urob poriadok s Ukrajinou i Bruselom. Vyšetruje ho polícia

20.02.2024 22:40

Poľskí roľníci pokračovali v protestoch proti dovozu ukrajinských potravín a politike Bruselu. Pomohli si aj kontroverzným plagátom.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 881442x
Priemerná čítanosť článkov: 2320x

Autor blogu

Kategórie