Založ si blog

Položky slovníka – „fašizmus“, „koncentračný tábor“. Náhradné pojmy.

Ak niekto píše blogy, dnešná corono-demokratická cenzúra ho presvedčí, že použiť pojmy fašizmus a koncentračný tábor je neprijateľné. Protagonisti dnešného režimu a ich prisluhovači sú supercitliví na hocijakú paralelu s hitlerovským Nemeckom a považujú to za nenáležité.

Vyhnime sa wiki definíciám. Treba priznať, že fašizmus je veľmi komplikovaný socio-historický pojem. Ak si ako laik prečítate nejaké knižky, môžete nájsť dva prístupy. Môžeme ísť po znakoch vývoja a potom povedať, že to vyústilo do nejakej formy fašizmu. Alebo povedať, že nejaká forma fašizmu sa prejavuje tým či oným.

Ja, netvrdím, že aj iní, mne je najbližšie vnímanie fašizmu ako miera tlaku a devast na osobnej a skupinovej integrite. Či to tak vníma človek inej kultúry, treba skúmať osve.

Aby sme sa stále nesporili, či to nazývať fašistické alebo nie, nazvime si dnešný stav spoločnosti napríklad „Režim 2020“. Na jeho obsahu a znakoch sa musíme dohadovať postupne.

*****

Pojem koncentračný tábor je všeobecne známy. V dnešnej dobe sa v súvislosti s riešením pandémie i v našej oficiálnej legislatíve či iných dokumentoch alebo ich návrhoch objavujú pojmy „detenčný tábor“, „iné zdravotnícke zariadenie“, „iný políciou zriadený priestor“, „pracovný tábor“, „bližšie neurčené miesto“, „epidemicky chránený areál“.

Neviem, aký skratkový pojem používať. Uvítam návrhy. Rozhodne by obsahovo malo byť: hermeticky uzatvorený areál so striktne vnúteným a vynucovaným režimom činnosti“.

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 905760x
Priemerná čítanosť článkov: 2384x

Autor blogu

Kategórie