Založ si blog

Bude ti chutiť tabletka „pravidiel západu“ od Princezny?

Symbolicky 13-teho (ale piatok to nebol) sa v NR SR stopol proces odvolávania Vlády SR do štvrtka. Kto chodil „na Slovan“, pozná pokrik „Teraz to príde…!“.

Mám obavu, že teraz to naozaj príde. Skutočne liberálno – demokratické, v jadre superprogresivistické K.O. všetkým občanom bez rozdielu.

Mám obavu, že náš naj – sam-… mysliteľ mal asi pravdu, keď vyhlásil, že Oni tu budú vládnť navždy. Čo tejto neodvolateľnej cháske zákony, navyše k prelepeniu úst chudoby odvolať referendom vládu, umožňujú? Aspoň niektoré možnosti.

Ad 0: Možnosť, že by Edko pripustil odvolanie, či vôbec odvolávanie „svojej“ vlády, na päť deviatok nepripúšťam, cháska riskovať korytá nebude. Až taký hlúpy nie je, ale kto vie, keď pije tú nepáchnúcu vodku… Takisto si nepripúšťam pripustenie prečasných volieb v blízkom termíne.

Ad 1: Edko môže prísť za Princeznou a podať demisiu ako premiér. Prijatím tejto demisie sa dostáva vláda do statusu „vláda v demisii“ a je neodvolateľná. O jej existencii a dobe bačovania rozhoduje iba progresívna Princezná, jej činy „schvaľuje“ progresívna Princezná,… a Ambasáda.

Ad 2: Edko môže prísť za Princeznou a podať demisiu za vládu. Prijatím tejto demisie má Princezná možnosť vymenovať „úradnícku“ vládu. Teda vládu odborníkov bez straníckej príslušnosti. Stačí sa pozrieť na okolie Princeznej a budúci premiér už zvnútra Princeznej zuby čistí – ex poradcovia ukrajinského prezidenta z ex SDKÚ, a iní zaslúžilí vojnoví štváči, či rozdávači štátneho. O obsadení vlády „odborníkmi“ rozhoduje iba progresívna Princezná, … a Ambasáda. Určite zoznam najzaslúžilejších progresívnych prisluhovačov už je hotový.

Mám obavu, že dnes sa aj „de-jure“ stávame kolóniou USA. Vojsko tu majú (keby armáda a polícia verchušku zradili), miestodržiteľa Princeznú tiež, dnes sa dobuduje poslušný nižší úradnícky aparát.

Bingo!

Dovetok 1: Už Ti v stope hlavného manipulatívneho prúdu „kriticky mysliaci“ občan docvaklo, k čomu bolo „zmarenie“ referenda? K čomu boli výzvy k „inému“ pohľadu na pojmy demokracia – sloboda – právo – spravodlivosť ? K čomu bolo to rýchle podpísanie DCA? K čomu bolo Lex Korona a Lex Ukrajina? K čomu bolo de-facto odzbrojenie Armády SR?

Dovetok 2: Referendum o možnosti znovunastolenia právnej cesty k odvolaniu vlády už do riadneho termínu volieb (ak ho voľajakým mimoriadnym rúškovým a ihlovým stavom nezrušia) nepomôže. Ale treba k nemu ísť, aby aspoň v budúcnosti nás takáto čvarga zasadnutím na „prameň nedusila“.

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 905789x
Priemerná čítanosť článkov: 2384x

Autor blogu

Kategórie