Založ si blog

Už aj z paštiky vyskočí…

Komunisti boli voči tejto šialenej ideológii a miery tlaku v indoktrináciu obyvateľstva slabý odvar. Ak človek čítal noviny odzadu, rozumej od športovej strany, dokázal si uchovať mieru mentálnej hygieny. Ak nepočúval televíziu od 19:00 po približne 19:20, kedy išiel už šport a počasie, uchoval si aj čosi z osobnej integrity. Mali sme možnosť osobnej voľby.

Súčasná verchuška Slovenska na nás útočí už takmer zovšadiaľ. Znesiem dosť, ale dnes sa mi dvihol, až prevrátil žalúdok, úpĺný grc. Bol som „len tak“ po historickom centre Bratislavy. Chcel som medzi „vianočné“ stánky v Starej tržnici a po uličkách užiť atmosféru. Na najviditeľnejšom mieste… dúhová vlajka a nad ňou ukrajinská (vzhľadom na majetkové vzťahy sa dá tušiť progresivisticky skrytá podtlač „Režim“).

Otočil som sa na opätku, ako zmierlivý človek, iba o 90 stupňov, a nová päsť do ksichtu – široký výklad Poľského kultúrneho a informačného strediska. „Samozrejme“ úplne vyplnené ukrajinskou vlajkou – o podtlači „Režim“ vzhľadom na oficiálnu zahraničnú politiku Poľska asi ťažko pochybovať.

Dopočítanie do sto a nádych číslo dva, zmierlivo znovu iba o 90 stupňov. Už nie iba dúhová vlajka! Na štátnej inštitúcii (!), na Národnom osvetovom centre, navigačná šípka (!) ku vchodu v tvare dúhovej vlajky.

************

Mám návrh. Ak môžu naši umelci a iní mediálne známi ľudia radikálne burcovať ku zákazníckej ignorácii siete predajní hračiek za prejavenie názoru k spoločenskému dianiu, urobme my to isté.

Hlasujme nohami a „zákaznícky“ ignorujme takéto predvianočné trhy. Ignorujme my „túto agresívnu formu presadzovania agendy“.

Tak progresívne, liberálno – demokraticky.

Dovetok: Vážení radní páni, dočkáme sa už konečne „doplnkov“ vianočnej výzdoby vo forme portrétov S.Banderu a R. Sucheviča, národných hrdinov Ukrajiny? Dočkáme sa „doplnkov“ vianočnej výzdoby vo forme znakov plukov Azov, Donbas a iné? Keď už vlajka s podtlačou „Režim“, prečo nie aj to ďalšie?

K radikálne presadzovanej progresivistickej agende znaky radikálnych zoskupení a ich mentálni predstavitelia nemysliteľne patria…

Pretože na všehovoriaci a idey neodškriepiteľný transparent „S Ukrajinou na večné časy a nikdy inak!“, samozrejme v modro-žltom podklade ešte nik „gule“ nemal. Medzi tými progresívne „dúhovými“ po odčítaní neradikálnych, teda normálne homosexuálnych a lesbických sa ani moc nedivím.

Grc č.1

Grc č.2 – Výklad PKIS neuvádzam, nech si robia čo chcú, je to ich „výkladná skriňa“.

Grc č.3

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

Čo je to „prokremeľská propaganda“

27.12.2022

Dostal som zaujímavý mail, bez pozdravu, bez podpisu. Text „prokremeľská propaganda“. Ak to je reakcia mediálnej autority, potom to je asi „nežiadúci obsah“. Tak si to zatrieďme. Filozoficko-historická kategória to nie je, to by o tom písali knihy relevantných autorov. A načo by aj, keď nám z Bruselu nanútili, a Princezná tiež o tom čo-to povedala, že [...]

Južná Kórea, Rusko, vojna na Ukrajine

ONLINE: Scholz kriticky o lietadlách pre Kyjev: Nesúťažme, kto ponúkne viac

30.01.2023 05:55, aktualizované: 06:07

Nemecký kancelár Olaf Scholz sa kriticky vyjadril k debatám o dodaní lietadiel Ukrajine. Podľa neho sú samovoľné a je k tomu potrebná seriózna diskusia.

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 379
Celková čítanosť: 800829x
Priemerná čítanosť článkov: 2113x

Autor blogu

Kategórie