Založ si blog

Prečo musela zakvitnúť rusofóbia a/alebo V koho záujme tečie ukrajinská krv, …

Zovšadiaľ sa na nás valia frázy o tom, že na Ukrajine sa bojuje za hodnoty demokratického západu… a podobné drístoviny. Iné drístoviny aj z Kremľa.

Človek oslobodený od vplyvu mainstreamu vie, že prvý zreteľný spor a spúšťač občianskej vojny na Ukrajine bol spor o to, či sa krajina podvolí potupným podmienkam MMF, najmä podmienke o možnosti privatizácie ornej pôdy. Mimochodom, už sú rozpredané desiatky percent v rukách oligarchov z USA a Číny, podľa čoho smerovali aj lode s obilím… Nešlo o hodnoty, išlo iba a iba o prachy.

Človek oslobodený od vplyvu mainstreamu vie, že na Ukrajine prebieha proces vedúci k divokej privatizácii poľnohospodárskej infraštruktúry. Takže nábeh na Hladomor II. Nejde o hodnoty, ide iba a iba o prachy.

Boli už skôr signály o tom, že kolektívny západ podporuje konflikt najmä preto, aby západné korporácie nestratili majetky. Ponúkam link na video so spoveďou v 2020 zavraždeného talianskeho novinára, ktorý popisuje tajnými dohodami „darovanie“ plynových polí a iných ťažobných pozemkov Donbasu a Luhanska na 50+5 rokov, na ktoré mala nadväzovať príprava akcie nútených presunov státisícov obyvateľstva. K vynúteniu mali slúžiť okrem iného aj mohutné vojenské prostriedky ukrajinskej administratívy podporované, spoluorganizované a spolufinancované kolektívnym západom. Nešlo o hodnoty, išlo iba a iba o prachy.

Znova – nejde o hodnoty, ide iba a iba o prachy. Obrovská propaganda a rusofóbia sa v tomto svetle javí úplne logická a účelná.

Mozaika sa postupne skladá. Mozaika o tom, prečo kolektívny západ lynčoval a týral donbasský a luhanský ľud vyše osem rokov. Ešteže pod Slovenskom nie sú žiadne významné ťažobné polia… Určite by si kolektívny západ našiel „hodnoty“ kvôli ktorým by si uzurpoval právo nás obstreľovať delami a tankami ako krysy a potkany. Verím tomu, veď o prachy u liberálnych demokratov ide vždy až v prvom rade.

https://www.facebook.com/watch?v=926702205385276

Princíp primitívnej pubertálnej školskej bandy a naratív Ukrajina

05.12.2022

V posledných rokoch, keď sa v hodnotovom, liberálno-demokratickom svete niečo „zomelie“, na protestujúceho sa nazerá ako na vyvrheľa. S tým, že protestovať ok, ale vždy, vždy slušne. A ukazuje sa na niekedy vyprovokovaného protestujúceho, že je to vlastne nevychovanec, necivilizovaný (a preto i neinteligentný neschopný relevantného pohľadu na vec), hľadí sa naň zvrchu [...]

Rada: Príjmite náš osemročný know-how

28.11.2022

Nie je to tak dávno, keď sa mi mnohí vysmiali za názor, že sa treba s pokorou a rešpektom ospravedlniť donbasskému a luhanskému ľudu za podporu zverstiev, ktoré osem rokov Režim 2014 s podporou nás, kolektívneho západu na nich páchal. S tým, že naše strádanie je ako trest za náš nepoctivý prístup k životu v minulosti. Zastávam pozíciu, že vojna je riešením sporov [...]

Ako sa vyváža demokracia

27.11.2022

Je jedno, kto hovorí vo videu. Je jedno, kto ho zostrihal. Je jedno, koľkí trollovia sa tu zlietnu, a či bude blog stiahnutý. Kedysi nás učili, že komunizmus musí zvíťaziť na celom svete. Teraz bojujeme za demokraciu, ale taja nám hlavnú tézu. „Demokracia je to, čo je pre nás (USA) výhodné.“ Pritom je nám (USA) jedno, koľko ľudí pri tom zahynie. Všetko ostatné [...]

Bombardér / Vojenské lietadlo /

Drony, ktoré zasiahli armádne letiská v Rusku, leteli z Ukrajiny. Prešli asi 500 km

06.12.2022 20:35

Ukrajinským útokom hlboko v ruskom území sa tak mení geografia vojny.

Zuzana Čaputová

Prezidentke Čaputovej udelia Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej

06.12.2022 19:28

Ocenenie prezidentka získa za neúnavné úsilie o presadzovanie a ochranu demokracie.

Albánsko EÚ Západný Balkán summit Rama Michel

Lídri EÚ v Tirane ocenili pokrok krajín západného Balkánu

06.12.2022 19:15

Pozitívnym výsledkom je aj prepojenie z hľadiska cestovného ruchu, uviedol po summite premiér Heger.

Slatina

Do rieky Slatina sa vyliali ropné produkty

06.12.2022 19:08

Hasiči na mieste vytvorili nornú stenu, ktorá má zachytávať nečistoty na hladine.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 358
Celková čítanosť: 749599x
Priemerná čítanosť článkov: 2094x

Autor blogu

Kategórie