Založ si blog

Prečo zmena témy?

Doteraz sme mali podrobné kyjevské správy o oslobodzovaní desiatok dedín na Donbase a pri Charkove.

Potom posuny frontu smerom na Cherson. Ofenzíva ako úmyselný fejk.

Teraz nekončiace samoostreľovanie(?) a či ostreľovanie jadrovej elektrárne. Napriek satelitom neoveriteľné a neautorizovateľné.

Najnovšie výbuchy skladov zbraní a munície v ruskom tyle na Kryme a Donbase. Taktiež zatiaľ neoveriteľné a neautorizovateľné.

Úvahy o spôsobe zničenia krymského mosta.

Všetky horeuvedené „nové“ témy nekonečne hlasné.

*******

Stíchla téma frontu na Donbase. Ale stále nič podrobné a aj Ukrajinou overené o stave opevnenej bašty Peski a spolusúvisiace na strategickej opevnenej línii. Iba vyhlásenia typu „organizovaný ústup do predom pripravených pozícií“. Ticho. Deje sa snáď niečo podstatné?

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

Taliansko voľby

Talianske ministerstvo vnútra pochybilo pri prideľovaní mandátov

29.09.2022 15:21

Niektorí politici, ktorí sa radovali zo získania kresla v snemovni, tak nakoniec zrejme v novom parlamente nezasadnú.

USA, Kalifornia, búrka, dážď, záplavy, potopa, voda, more,

Mesto Rijeka po daždi zaplavila voda, zahynul jeden človek

29.09.2022 13:59

V priebehu dvoch hodín spadlo v chorvátskom prístavnom meste takmer toľko zrážok, čo v priemere spadne za celý september.

Ukrajina Rusko referendá vlajka

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú k Rusku pripojené v piatok, vyhlásil Kremeľ

29.09.2022 12:35

Moskvou dosadení "lídri" štyroch okupovaných oblastí podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 632015x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie