Založ si blog

…sme to dopracovali…

Nie je problém v diskusiách nájsť jednoduchý komunikačný vzorec. Ak nemám argument, použijem invektívu. Skúste si u takého diskutéra kliknúť na profil a uvidíte štatistiku aj výpis príspevkov. Z nej je poväčšine jasné, za „koho kope“.

Pod mojim blogom Hypotetická otázka sa objavil príspevok, ktorý mi invektívou priradil stav mentálna od narodenia a takisto s domnienkou mojej frustrácie z neudelenia Zelenej karty (nikdy som také nečinil).

Moja reakcia bola:

***

„Ďalší, čo považuje Zelenú kartu za vstupenku do Neba.

Keď som v živote stretol nadupaného „kockatého“, nikdy nebol študovaný za oceánom, ale v priestore Bielorusko – Rusko – Ukrajina. Tak 99 percent z absolventov našich a západných univerzít by tamtie školy nedokázalo absolvovať.

Podľa toho vyzerá aj spoločenské vedomie (politika bokom). S tým na západe je to veru bieda.“

***

A teraz to podstatné: Behom niekoľko desať minút bol môj diskusný príspevok vymazaný.

Tento príspevok pozitívne hodnotí obyvateľstvo celého regiónu na východ, nerobí rozdiely podľa národností ani lokalizácie na východe. Nepodporuje vojnu ani ju nerelativizuje. Naopak, vysoko ho vyzdvihuje.

Ak niekto môže napríklad beztrestne na celé národy ukazovať ako na ríše zla, podporovať oficiálnu izoláciu a majetkové tresty obyčajných ľudí milión. Xenofóbne šíriť zášť, zlobu, nenávisť, prečo iný nemôže mať názor na stupeň vzdelanosti človeka milión a jeho schopnosti posúvať veci pozitívne dopredu.

Skúsme sa zamyslieť, prečo zástoj človeka milión z východu je hodný cenzúry.

Tým sa nijako nedotýkam v právnom slova zmysle práva majiteľa portálu rozhodovať o nezverejnení diskusného príspevku.

Aj tak je kyselé alebo Zlý sen Vodcu

28.09.2022

Pred referendami sme sa mohli rozprávať o hocičom, ale nechceli sme. Po referendách už vonkoncom nechceme, ale už vôbec nie je o čom…. Výber sna z archívu: Po Majdane sme Minské dohody podpísať nechceli. Radšej sme tam s novými tankami a delami 8 rokov chodili.

Peniaze – peněži – peníze

22.09.2022

Citát (zvolanie) zo známeho filmu pozná každý. Dnes sme si ho inými slovami prečítali v mainstreame. Arkady Moshes, riaditeľ výskumného programu východného partnerstva a Ruska vo Fínskom inštitúte pre medzinárodné záležitosti: „V situácii, keď už Západ toľko obetoval do podpory obete agresie, kapitulantstvo si naozaj nemôže dovoliť“. Ja dodávam: Peniaze [...]

Infantilita kolektívneho západu

21.09.2022

Vrece sa roztrhlo s vyjadreniami elít k referendám na Donbase a Luhansku. Keby títo panáčkovia povedali skutočne, o čo im ide, bolo by to normálne. Ale oni sa prikrývajú morálkou! Výkričníkom farizejstva je vyjadrenie francúzskeho prezidenta o imperializme (a neokolonializme) Ruskej federácie ! Citujem denník Pravda: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil [...]

mikulec

Juraj Krúpa: Mikulec by mal odstúpiť, nezvláda krízové situácie

29.09.2022 16:28, aktualizované: 16:44

Ministerstvo podľa poslanca nie je schopné adekvátne reagovať na migračné toky smerujúce cez Slovenskú republiku.

BBC

BBC World Service prepustí takmer 400 zamestnancov

29.09.2022 16:18

Prepúšťanie súvisí so znižovaním nákladov a prechodom na digitálne platformy.

Taliansko voľby

Talianske ministerstvo vnútra pochybilo pri prideľovaní mandátov

29.09.2022 15:21

Niektorí politici, ktorí sa radovali zo získania kresla v snemovni, tak nakoniec zrejme v novom parlamente nezasadnú.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 300
Celková čítanosť: 632037x
Priemerná čítanosť článkov: 2107x

Autor blogu

Kategórie