Založ si blog

Hurá! Hurá! Sankcie plnou silou! Ale opapapatrneeee!

Sme nadržaní plnou silou, tvrdo a nekompromisne uvaliť siedmy balík sankcií na diabolské Rusko. Hurá, hurá, hurá!!!

Zliatiny hliníka, zliatiny horčíka a iné špeciálne legované ocele. Pre celú Európu strategickým dodávateľom je VSMPO-Avisma Corporation. Sídli v RF, preto nadržaná Európa chcela dať Rusom po prstoch.

Ale no, no, no! Európska únia moc nevyskakovať!!! Peniaze (aj americké) vždy až na prvom mieste. Oni tí rusáci nám dodávajú aj titánové zliatiny. Čo by sme si v Boeingu a iných zlaté vajíčka nesúcich korporáciách, vrátane súčastí nášho dokonalého vojensko-priemyselného komplexu demokratického kolektívneho západu, bez dodávok titánových zliatin od teroristického nepriateľa a nášho nepriateľa počali?

Xi,xi, xi? Nesmiať sa! Pśśśt, pśśśt, tíško!

VSMPO-Avisma Corporation je teda naša tajne chránená kvetinka. Je najväčším svetovým výrobcom titánu s celým technologickým cyklom. 

Podľa odhadov korporácia zabezpečuje asi 30 % dodávok titánu pre svetový letecký priemysel, pričom asi 40 % potrieb titánu pre Boeing a tiež 60 % potrieb Airbus.

Takže sankcie budú, ale strategického dodávateľa vojensko-priemyselného komplexu nasrdiť nesmieme. Môžeme sa od Ruska odpojiť aspoň pri výrobe zbraní? Nemôžeme, ale nikomu to nepovieme.

Etalón, funkčný referenčný model

16.08.2022

S údivom som si pod článkom periodika prečítal takýto komentár: „Je to prosté a jednoduché : vydržať,dať podpore Ukrajiny absolútnu prioritu,dodávať toľko moderných zbraní,koľko je potreba a k týmto zbraniam aj vycvičené obsluhy – „dovolenkárov“.rusáci nemajú čo protestova´t,“dovolenkárov“ predsa stvorili oni sami.A mlátiť do [...]

Jedinečné revolučné obdobie

15.08.2022

Pod blogom je link azbukových zdrojov. Iste v mnohom propagandistický článok, pravdivosť jeho hodnotení dajme bokom . Je ale zaujímavý tým, že poukazuje na politicko-mocenské súboje v najvyšších štruktúrach Ukrajiny. Rovina prezident a jeho „team“ voči volenej štruktúre starostov či šéfov „VUC“, ako jednotlivé osoby. Rovina prezident a jeho [...]

Z jaskýň nás dostal názorový spor

14.08.2022

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som. Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina. Pritom elity z najvyšších štruktúr [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom stále nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 550097x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu

Kategórie