Založ si blog

Gratulujeme Vám, nesvojprávnym…

Mnohí sme sa pred pár desiatkami rokov čudovali, keď v návode na použitie japonského elektrospotrebiča z „tuzáku“ bola veta: Gratulujeme Vám k rozhodnutí ke koupi tohoto přístroje. Potom nasledoval text návodu s inštrukciami k používaniu. Nič nezvyčajné.

Sekvencia: rozhodnutie, uskutočnenie zámeru (kúpa), inštrukcie k použitiu, používanie.

Gratulujeme k rozhodnutiu NATO určiť Vám Vášho nepriateľa.

Sekvencia: Nie Vaše rozhodnutie vstúpiť do NATO, nie Vaše rozhodnutie z akcie USA urobiť akciu NATO, nie Vaše rozhodnutie budovať východné krídlo, proti vôli väčšiny prijatá vazalská DCA, proti vôli väčšiny nasťahovanie vojsk USA a potom aj NATO, o Vás bez Vás rozhodnutie o pridaní sa na stranu konfliktu, proti vôli väčšiny účasť vo vojne dodávkami zbraní a tým zaradenie krajiny k nepriateľským štátom strany konfliktu. Rozhodnutie bez Vás o Vás o určení úhlavného nepriateľa. Bez inštrukcií k použitiu takej krajiny, bez popisu o stave takej krajiny. Donútenie používať takú krajinu, bez návodu k použitiu takej sprznenej krajiny. A zákaz pochybovať o tom, či je režim druhej strany konfliktu hodný morálnej a vecnej podpory.

Dovetok:

V kapitalizme ste sa mohli rozhodnúť samostatne, hoci pod tlakom reklám. Pri prejave odporu ostávate stále slobodný.

V liberálnej demokracii rozhodnú elity o Vás bez Vás. Pri prejave odporu ste označení za dezinformátora a šíriteľa lží, kriminalizujú Vás.

Etalón, funkčný referenčný model

16.08.2022

S údivom som si pod článkom periodika prečítal takýto komentár: „Je to prosté a jednoduché : vydržať,dať podpore Ukrajiny absolútnu prioritu,dodávať toľko moderných zbraní,koľko je potreba a k týmto zbraniam aj vycvičené obsluhy – „dovolenkárov“.rusáci nemajú čo protestova´t,“dovolenkárov“ predsa stvorili oni sami.A mlátiť do [...]

Jedinečné revolučné obdobie

15.08.2022

Pod blogom je link azbukových zdrojov. Iste v mnohom propagandistický článok, pravdivosť jeho hodnotení dajme bokom . Je ale zaujímavý tým, že poukazuje na politicko-mocenské súboje v najvyšších štruktúrach Ukrajiny. Rovina prezident a jeho „team“ voči volenej štruktúre starostov či šéfov „VUC“, ako jednotlivé osoby. Rovina prezident a jeho [...]

Z jaskýň nás dostal názorový spor

14.08.2022

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som. Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina. Pritom elity z najvyšších štruktúr [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom stále nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 550022x
Priemerná čítanosť článkov: 2083x

Autor blogu

Kategórie