Založ si blog

Evolúcia zákazov názorov k zákazu vzorcov myslenia

Za socializmu bol v Ústave článok o slobode prejavu v súlade so záujmami robotníckej triedy. V súlade s článkom o vedúcej úlohe strany to bol mechanizmus, aby fungovala autocenzúra. Z obavy o neprekročenie „čiary“ sa prejav obmedzoval „do foroty“, o kúsok či kus viac ako bolo v skutočnosti treba.

Zažívame podobné časy, v omnoho ohavnejšej forme. Máme tu cenzúru v záujme boja proti dezinformáciám. Výsledkom je v strachu o obvinenie z prepustenia názoru na hrane „prípustnosti“ nielen obmedzovanie vyjadrenia myšlienky, ale i vzorcov myslenia. A nielen to, sme svedkami potierania metód komunikácie, vzorcov komunikácie, hodnôt komunikácie. Sme svedkami potierania myslieť štandardným spôsobom.

Dôkaz: V zmysle poznávania a metód dôkazov je analógia korektný nástroj. Pod týmto článkom je link na článok „predchádzajúci“ striktne založený na analógii. Poukazuje na krutú schizofréniu verejne šíreného naratívu, a tak zmizol v priebehu niekoľkých minút. Admina nekritizujem, tiež človek so záväzkami, hypotékami, strachom o svoju každodennú existenciu – chápem ho, a svojim spôsobom s ním súcitím a ľutujem ho, že musí robiť čiernu robotu pravdepodobne v rozpore so svojim presvedčením.

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

Lučenec, kúpalisko

Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

12.07.2024 17:17

Hygienickým požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie nevyhoveli vzorky odobraté v piatich prírodných vodných plochách.

nina polakova portret

Šimkovičovej sa nepáči, že Drlička odvolal šéfku baletu bez jej vedomia a žiada vysvetlenie

12.07.2024 16:03

Poláková ako jedna z mála v roku 2022, po odvolaní Mateja Drličku z postu generálneho riaditeľa, neodstúpila zo svojej funkcie.

Suchoj SuperJet 100

V Rusku spadlo dopravné lietadlo bez cestujúcich, trojčlenná posádka zahynula

12.07.2024 15:49, aktualizované: 16:20

V lietadle neboli pasažieri, stroj sa zrútil pri skúšobnom lete po oprave.

Lipšic

Ústavný súd dal Lipšicovi za pravdu. V kauze kritiky diskriminačných žalôb súdy porušili jeho práva

12.07.2024 15:23

Celý spor sa týka diskriminačných žalôb, ktoré v minulosti podalo na štát množstvo sudcov bežných súdov vzhľadom na výrazne vyššie platy sudcov bývalého Špeciálneho súdu.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 911801x
Priemerná čítanosť článkov: 2399x

Autor blogu

Kategórie