Založ si blog

Ututlaná humanitárna katastrofa

Podľa pravidiel pre blogerov nesmie byť uverejnený link ako jadro článku. Preto pridávam povinný komentár. Hoci teraz každému lucídnemu zasvieti červená kontrolka i bez môjho komentára.

Azbukové zdroje priniesli pravdepodobnú logickú príčinu doslova chvatných aktivít na Donbase. Prebieha tam asi najkrutejšia „bitka o vodu“ v doterajších dejinách ľudstva.

Voda bola pre delá vždy tabu. Aspoň tam, kde vojvodcovia mali aspoň kúsok cti v sebe.

Kto občas zablúdil do knižnice vie napríklad z pamätí gen. Kaprálika, že pri bojoch v Sev. Afrike pri poškodení vodovodu paľba utíchla. Okamžite. Prišli ho ihneď opravovať obe strany, aj domorodci. Lebo inak by VŠETCI „pokapali“.

Na „umelú rieku“ do Tripolisu si tiež nikdy nik nedovolil vystreliť.

Na ostrovoch Indonézie boli i pri najväčších bojoch vodné zdroje tabu.

Ničenie priehrady k spláchnutiu pozícii nepriateľa sa dialo, ale ako zbraň voči civilistom iba ojedinele, napr. v Itálii unikajúcimi fašistami.

V stredoveku pri obliehaní hradu sa využívalo odrezanie od vody pár sto ľudí vojska, ale nie likvidácia civilov podhradia. Princíp, výnimky existujú.

*********

Vo vojne sa dejú všelijaké svinstvá. K zbrani sa dostane celé spektrum populácie, preto sa stretneme s celým spektrom mentálneho vybavenia u jej používateľa.

Tu sa ale nebavíme o výčinoch jednotlivca, človeka z davu. Tu ide o premyslenú bojovú taktiku generálneho štábu armády nami podporovaného štátu. Ostáva mi rozum stáť, keď sa organizuje humanitárna katastrofa pre milióny ľudí, nevinných civilistov. Ako voči potkanom a krysám. Lynč a tyrania miliónov civilistov, ktorých by sme radi vidieť v pôvodnom štátnom útvare. Keby som chcel, aby ma naveky niekto totálne znenávidel, dokonalejšia cesta neexistuje.

Spomeňme si tiež na zastavenie toku vody na Krym. S následkom nedostatku pitnej vody a tiež vody k zavlažovaniu. S cieľom vyhladovieť milióny civilistov, u ktorých by sme chceli lásku k vlasti… Až do 25?. februára. Prívlastok k zámeru nech si dá každý sám.

Vojnu neschvaľujem, ani nerelativizujem. Stále naliehavejšie si ale kladiem otázku, či praktiky voči rusky hovoriacim ukrajincom predsalen nespĺňajú kritérium vyrieknuté nenávideným démonom. Niečo by sme so svojim mentálnom mali asi robiť. A najmä neschvaľovať popieranie alebo mlčanie o veci.

https://m.vz.ru/news/2022/5/26/1160221.html

Hlupákov je vždy vidieť najviac

25.06.2022

Pred 80 rokmi sa Nemčinu nechcel učiť skoro nikto. „Veď sa predsa nebudem učiť reč okupantov!“. Potom mnohí tento postoj ľutovali. Následne verchuška pohŕdala Angličtinou. Veď načo by nám bola reč imperialistu. Síce sa učila, ale ako a v akom rozsahu… Pri nástupe na školu (82) sa nám učiteľka Ruštiny ospravedlňovala, že síce chápe našu ideogickú [...]

Skutočný účel sankcií alebo zrušenie hlavnej výhody globalizmu

24.06.2022

Mám takú otázku do pléna. Čo musí byť splnené, aby ste boli schopní mať niekoho za nepriateľa a začali ho fyzicky ničiť? Nesmie byť žiaden podstatný existenčný záujem, ktorý by ste svojou nepriateľskou akciou ničili. V minulosti žiadne rodinné väzby; také účelové manželstvá kráľovských rodov kedysi fungovali lepšie ako hocijaké mierové zmluvy. Má to veľa [...]

Prieskum ako nechcený dôkaz xenofóbie Západu

23.06.2022

Mainstream zverejnil informáciu o prieskume s výsledom, že 85 percent ľudí v 18 prozápadných krajinách neznáša Rusov. Skúsme sa na to pozrieť z iných pohľadov. Prozápadné médiá (a režimy). Dovolím si odcitovať jedného diskutéra. „Západ a jeho médiá. Proti hoaxom bojujú tak,že ich s obľubou sami vytvárajú.Proti propagande „bojujú“ úplne [...]

kaplan

Košickému poslancovi podpálili auto, SaS žiada zvolať bezpečnostný výbor

25.06.2022 15:45, aktualizované: 16:20

Polícia už vedie trestné stíhanie.

Igor Matovič

Matovič opäť útočí na Lengvarského: Nadsluhuje na svojom mieste

25.06.2022 15:21

Aj podľa poslanca Eštoka je šéf rezortu zdravotníctva zrelý na odvolanie.

nehoda

Na diaľnici D2 sa pri nehode zranilo 8 osôb vrátane dieťaťa

25.06.2022 14:50

Na mieste zasahovali zdravotní záchranári i hasiči.

toblerone

V Bratislave sa bude vyrábať legendárna švajčiarska čokoláda

25.06.2022 13:48

Ikonická trojuholníková čokoláda sa začala vyrábať v roku 1908.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 212
Celková čítanosť: 435946x
Priemerná čítanosť článkov: 2056x

Autor blogu

Kategórie