Založ si blog

Položka slovníka – byť lucidný.

K veľmi efektívnym nástrojom porozumenia reálií sú slovníky a encyklopédie. Stále populárnejšie sú frazeologické alebo pojmologické.

Skúsme heslo „byť lucidný“.

Pokladali by ste za lucidného toho, kto by Vás nútil dať si aplikovať experimentálnu tekutinu, s možným (a veľmi pravdepodobným) následkom poškodenia života a zdravia, pod hrozbou pokuty alebo väzenia?

Pokladali by ste za lucidného toho (tých), kto by hľadal, konštruoval a organizoval schválenie legislatívnej cesty, ako Vás donútiť dať si aplikovať experimentálnu tekutinu, s možným (a veľmi pravdepodobným) následkom poškodenia života a zdravia, pod hrozbou pokuty alebo väzenia?

Pokladali by ste za lucidného toho, kto by vôbec dovolil aplikovať celému národu experimentálnu tekutinu, s možným (a veľmi pravdepodobným) následkom poškodenia života a zdravia, a pritom by neriešil nevyhnutnú humanitárnu katastrofu po objavení sa dlhodobých nepriaznivých dôsledkov naprieč celou populáciou?

Pokladali by ste za lucidného toho, kto by Vás „tlačil“ k aplikovaniu experimentálnej tekutiny, s možným (a veľmi pravdepodobným) následkom poškodenia života a zdravia? A odmietnutie tohoto tlaku verejne komentoval, že takým 50 percentám občanov vôbec nerozumie.

Pokladali by ste za lucidného niekoho kto účastníka hazardu na živote a zdraví aplikovaním rizikovej tekutiny vyhlasuje za zodpovedného a inteligentného, a naopak, odporcu za občana nevzdelaného a neschopného spoločensky akceptovateľného postoja?

*

*

*

(redakcia bude vďačná za ďalšie navádzacie texty k heslu lucidný).

Turci, člen NATO, ako kremľoboti a háveď

01.02.2023

Ak náš človek podporí názor administratívy RF, že na území Ukrajiny sa páchajú v biolabákoch nehanebné činy, je prehlásený za kremľobota, putinovca, antidemokrata, najnovšie háveď. Kladiem si teda takú pridebílkastú otázku, čo za nezmysly sa to objavili v tureckej tlači. V štáte člena NATO, v štáte nášho spojenca. To tu už nik nič negarantuje? [...]

Poroď, staraj sa, vychovaj – A potom už drž hubu!!!

07.01.2023

…a keď nebudeš držať hubu, dáme Ti nálepku radikál, homofób, xenofób, antidemokrat, … Kedysi sa hovorilo: „Ja som baník, kto je viac?“ Podľa najnovších hlasov z EÚ bude: „Ja som LGBT(x) aktivista, kto je viac?“ Maďarsko prijalo zákon o ochrane detí. Podstatou je ukotvenie rodičovských práv ako práv neobíditeľných. Zákon má zabrániť [...]

Koňa aj násilím privedieš k vedru, ale neprinútiš ho napiť sa

29.12.2022

Za posledné dva a pol roka sme si prežili veľmi veľa. Pocit „stáť na správnej strane“ dokázal vybudovať poriadnu dávku sebavedomia a osobnej dôležitosti najmä u tých, ktorí sa inak nedokázali realizovať. „ Hodnoty“ šírené „autoritami“ medzi pospolitý ľud neomylne našli svoje ciele. Spomínajme, ktože to k nám hovoril, aby intelektuálne a štátnicky [...]

pohoda, stan

Búrky na západnom Slovensku: Festival Pohoda pre extrémny lejak prerušili, vietor v Bratislave prekročil 100 km/h

12.07.2024 19:02, aktualizované: 20:35

Západným a severozápadným Slovenskom sa ženie silná búrka, nárazový vietor, lokálne sa vyskytujú aj krúpy.

Lučenec, kúpalisko

Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

12.07.2024 17:17

Hygienickým požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie nevyhoveli vzorky odobraté v piatich prírodných vodných plochách.

nina polakova portret

Šimkovičovej sa nepáči, že Drlička odvolal šéfku baletu bez jej vedomia a žiada vysvetlenie

12.07.2024 16:03

Poláková ako jedna z mála v roku 2022, po odvolaní Mateja Drličku z postu generálneho riaditeľa, neodstúpila zo svojej funkcie.

Suchoj SuperJet 100

V Rusku spadlo dopravné lietadlo bez cestujúcich, trojčlenná posádka zahynula

12.07.2024 15:49, aktualizované: 16:20

V lietadle neboli pasažieri, stroj sa zrútil pri skúšobnom lete po oprave.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 911847x
Priemerná čítanosť článkov: 2400x

Autor blogu

Kategórie