…sme to dopracovali…

13. augusta 2022, peter4, Nezaradené

Nie je problém v diskusiách nájsť jednoduchý komunikačný vzorec. Ak nemám argument, použijem invektívu. Skúste si u takého diskutéra kliknúť na profil a uvidíte štatistiku aj výpis príspevkov. Z nej je poväčšine jasné, za „koho kope“.

Pod mojim blogom Hypotetická otázka sa objavil príspevok, ktorý mi invektívou priradil stav mentálna od narodenia a takisto s domnienkou mojej frustrácie z neudelenia Zelenej karty (nikdy som také nečinil).

Moja reakcia bola:

***

„Ďalší, čo považuje Zelenú kartu za vstupenku do Neba.

Keď som v živote stretol nadupaného „kockatého“, nikdy nebol študovaný za oceánom, ale v priestore Bielorusko – Rusko – Ukrajina. Tak 99 percent z absolventov našich a západných univerzít by tamtie školy nedokázalo absolvovať.

Podľa toho vyzerá aj spoločenské vedomie (politika bokom). S tým na západe je to veru bieda.“

***

A teraz to podstatné: Behom niekoľko desať minút bol môj diskusný príspevok vymazaný.

Tento príspevok pozitívne hodnotí obyvateľstvo celého regiónu na východ, nerobí rozdiely podľa národností ani lokalizácie na východe. Nepodporuje vojnu ani ju nerelativizuje. Naopak, vysoko ho vyzdvihuje.

Ak niekto môže napríklad beztrestne na celé národy ukazovať ako na ríše zla, podporovať oficiálnu izoláciu a majetkové tresty obyčajných ľudí milión. Xenofóbne šíriť zášť, zlobu, nenávisť, prečo iný nemôže mať názor na stupeň vzdelanosti človeka milión a jeho schopnosti posúvať veci pozitívne dopredu.

Skúsme sa zamyslieť, prečo zástoj človeka milión z východu je hodný cenzúry.

Tým sa nijako nedotýkam v právnom slova zmysle práva majiteľa portálu rozhodovať o nezverejnení diskusného príspevku.