Plyn už syčí z trouby ven…

5. augusta 2022, peter4, Nezaradené

Nebudem parafrázovať oficiálny naratív o Kryme. Ten je postavený na činoch a nečinoch verchušiek, …až po „skrytý“ spor o právo zriadiť si tam vojenskú základňu.

Neoficiálny hovorí o v zárodku udusanej občianskej vojne, keď ultranacionalistické hordy súkromných vojenských zoskupení týrali tamojšie ruskojazyčné obyvateľstvo.

Mne je mentálne najbližší prístup, kde najvyšším právom človeka-milión je právo na normálny každodenný život, rodinu, domov, prácu, koníčky,… Ostatné je prenesene alebo priamo súboj elít.

V azbukových zdrojoch letí správa, že pri náhlom ústupe z Chersonu boli zaistené písomnosti SBU svedčiace o neprávostiach na krymských Tatároch.

V súčasnosti, po poučení, je robený organizovaný „odsun“ písomností štátnej správy zo Záporožskej oblasti, kde sa už aj ukrajinským vedením očakáva výmena vlajky.

„Ранее российские силовики неоднократно сообщали о брошенных сотрудниками украинской госбезопасности документах в бывших территориальных подразделениях СБУ в Херсонской и Запорожской областях. Среди них есть свидетельства дискредитации украинской спецслужбой лидеров крымских татар, лояльных киевскому режиму, отчеты о заказных публикациях в СМИ против крымских татар, рапорт о принуждении крымских татар к отказу от митинга против беспредела украинской полиции.“

Možno sa časom dozvieme pravdu aj z oficiálnych písomných zdrojov, čo sa na Kryme pred zmenou vlajky dialo. Keď už nám to mainstream skrýval… Nehovoriť pravdu sa nevypláca. „Plyn už syčí z trouby ven… „

https://vz.ru/news/2022/8/2/1170508.html