Založ si blog

Funglovka kaleráb do hlavy

Potichúčky – poľahúčky, kde sa vzal, tu sa vzal, nový naratív prišiel.

Naj bojovník sveta hlása, že obnova jeho štátu po vojne je morálnou povinnosťou ostatného sveta. Priam prirodzenou úlohou k obrane mieru a demokracie.

*********

Aké bankové domy, a za nimi skryté záujmové skupiny majú na túto obnovu požičiavať, a mať z toho nebotyčné mnohoročné príjmy?

Kto má túto obnovu na centrálnej úrovni spravovať a mať zo správy, riadenia tokov a zmlúv riadne i čierne provízie?

Kto sa bude podnikateľsky podieľať na tejto obnove?

Kto celú vec obnovy bude splácať?

Kto bude splácať a kto má profit z bežiaceho Lend and Lease?

Kto má na „mierumilovnom západe“ záujem o rýchle diplomatické ukončenie konfliktu a kto chce bezpodmienečné víťazstvo na bojisku?Nech to trvä, koľko chce, nech to stojí, koľko chce.

Súhrnná otázka: Kto je za mnohoročnou, Kyjevom programovo presadzovanou xenofóbiou voči ukrajinským Rusom, kto je za organizáciou plus financovaním plus podporou politických zmien v Kyjeve (vývoz demokracie), kto chce vojnou oslabiť Rusko,…?

Doplňujúca otázka: Aké priradenia zo súhrnnej otázky voči otázkam o financovaní obnovy si dokážeš urobiť?

**********

Dobrovoľná domáca úloha: Naformuluj ďalšie spolusúvisiace dvojice či skupiny otázok financovania obnovy a súhrnných otázok.

Dovetok: Slovensku ani Česku po rozpade ČSFR nik dlhy neodpustil.

Ukrajine po rozpade ZSSR mohol po tejto stránke celý svet závidieť. RF prebrala dlhy na seba. Do akého morálneho a hospodárskeho marazmu bola potom jej elitami dovedená,…

Etalón, funkčný referenčný model

16.08.2022

S údivom som si pod článkom periodika prečítal takýto komentár: „Je to prosté a jednoduché : vydržať,dať podpore Ukrajiny absolútnu prioritu,dodávať toľko moderných zbraní,koľko je potreba a k týmto zbraniam aj vycvičené obsluhy – „dovolenkárov“.rusáci nemajú čo protestova´t,“dovolenkárov“ predsa stvorili oni sami.A mlátiť do [...]

Jedinečné revolučné obdobie

15.08.2022

Pod blogom je link azbukových zdrojov. Iste v mnohom propagandistický článok, pravdivosť jeho hodnotení dajme bokom . Je ale zaujímavý tým, že poukazuje na politicko-mocenské súboje v najvyšších štruktúrach Ukrajiny. Rovina prezident a jeho „team“ voči volenej štruktúre starostov či šéfov „VUC“, ako jednotlivé osoby. Rovina prezident a jeho [...]

Z jaskýň nás dostal názorový spor

14.08.2022

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som. Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina. Pritom elity z najvyšších štruktúr [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom stále nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 550085x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu

Kategórie