Založ si blog

Vieme si postaviť logické konštrukcie k otázkam?

Musíme si uznať, že spoločenské vedomie sa zmieta v chaose. Chaos faktov a nekorektne postavených súvislostí, množstvo emócií prebíjajúcich rácio.

Pri riešení technických a logických problémov platí, že základom úspechu sú najmä ohraničujúce podmienky. Formalizmus k popisu javov málokedy, keď vôbec, platí „od mínus do plus nekonečna“, má ohraničenia a na nich počiatočné podmienky.

Skúsme teda niečo podobné. Cieľom nech je odpoveď na otázku, či bol a je ukrajinský režim korektný k svojim obyvateľom. Či si tento režim zasluhuje našu pomoc a podporu.

************

Nech náš pohľad je očistený od argumentov typu, lebo Rusko, lebo Putin…

Nech náš pohľad je očistený od argumentov typu „ale aj ten to robil“.

Nech je právo človeka na obyčajný život nadradené právam štátu, globalistickým záujmom a záujmom vojenských blokov. Predpokladom je zlúčiteľnosť s definíciou súčasnej západnej civilizovanej a hodnotovej demokracie (???).

************

Otázky:

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby iný štát zvonku otvorene finančne a inak ovplyvňoval politické spoločenské vedomie a tak ovplyvňoval výsledok volieb? Sú také voľby vôbec demokratické? – keď, podľa akej definície demokracie. Legitímnosť „farebných revolúcií“.

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby nejaký štát „vyvážal“ svoj typ demokracie ako jediný správny model zriadenia? Legitímnosť Majdanu.

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby legitímny politický vzdor (18 percent) národnostnej menšiny voči smerovaniu krajiny bol potlačovaný hrubou silou? Štatút „práva na občiansku neposlušnosť “.

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby bolo (18 percent) národnostnej menšine zákonom vzaté právo k vyučovaniu v materinskom jazyku?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby bolo (18 percent) národnostnej menšine zákonom vzaté právo k používaniu jazyka v úradnom a obchodnom styku?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby bolo (18 percent) národnostnej menšine zákonom vzaté práva statusu národnostnej menšiny? – cez status „pôvodné obyvateľstvo“.

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby bolo (18 percent) voči národnostnej menšine tolerované zásahy súkromných fašizoidných vojsk, aby boli podporované a financované centrálnou správou?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby bol (18 percent) voči národnostnej menšine plánovaný generálny vojenský zásah/ útok regulérnou armádou?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby vrcholní predstavitelia opovrhovali národnostnou menšinou, vyzývali k jej zahnaniu do pivníc (Juščenko ?), vyzývali k útoku na ňu jadrovými zbraňami (Tymošenko).

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby oficiálna vládna moc pripustila takú oficiálnu xxx-fóbiu voči hocijakej národnostnej menšine?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby boli na základe zákona príkazom pálené milióny kníh v jazyku národnostnej menšiny?

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby z pomsty za akt občianskej neposlušnosti bolo státisícom z národnostnej menšiny odstavený strategický prítok vody? A tak týrané civilné obyvateľstvo smädom, neúrodou a hladom. Krym.

– Je v civilizovanej a hodnotovej demokracii prípustné, aby z pomsty za akt občianskej neposlušnosti a tendenciu k sympatiám k protivníkovi bolo miliónom civilistov veľkých mestských aglomerácií ničené zariadenia dodávky vody (mimo línie frontu)? A tak týrané civilné obyvateľstvo veľkých miest smädom, hrozba humanitárnych katastrof z infekcií a dizentérií. „Vojna o vodu“ na Donbase, jedna z hlavných príčin odchodu Rusov z Kyjeva a okolia na východ.

Je možné horeuvedené metódy „komunikácie“ režimu s vlastným obyvateľstvom nazvať fašizoidné? Darebácke?

Ako bude hodnotová Európa komunikovať s takýmto režimom po ukončení konfliktu? Bude ochotná takéto praktiky tolerovať a rozširovať na území EÚ? Ak nie, ako bude legitimizovať deje voči ukrajinským Rusom a iným národnostným menšinám od farebnej revolúcie voči princípom Listiny ľudských práv a slobôd???

Skúsme si pri plnej úcte a rešpekte voči každému človeku, i v sebaúcte poctivo zodpovedať:

Bol a je ukrajinský režim korektný k svojim obyvateľom? Zasluhuje si kyjevský režim našu pomoc a podporu?

Ľudia „milión“ si našu podporu a pomoc zaslúžia bez debaty.

Etalón, funkčný referenčný model

16.08.2022

S údivom som si pod článkom periodika prečítal takýto komentár: „Je to prosté a jednoduché : vydržať,dať podpore Ukrajiny absolútnu prioritu,dodávať toľko moderných zbraní,koľko je potreba a k týmto zbraniam aj vycvičené obsluhy – „dovolenkárov“.rusáci nemajú čo protestova´t,“dovolenkárov“ predsa stvorili oni sami.A mlátiť do [...]

Jedinečné revolučné obdobie

15.08.2022

Pod blogom je link azbukových zdrojov. Iste v mnohom propagandistický článok, pravdivosť jeho hodnotení dajme bokom . Je ale zaujímavý tým, že poukazuje na politicko-mocenské súboje v najvyšších štruktúrach Ukrajiny. Rovina prezident a jeho „team“ voči volenej štruktúre starostov či šéfov „VUC“, ako jednotlivé osoby. Rovina prezident a jeho [...]

Z jaskýň nás dostal názorový spor

14.08.2022

Bohužial, táto myšlienka nie je z mojej hlavy, taký macher nie som. Dosť často hovorím, že elity hádžu posledných pár mesiacov medzi nás „témy“, ktoré rozdelia spoločenské vedomie a tým aj spoločnosť na nepriateľské tábory. Pritom skutočná línia sporu je vždy elity – ľud. Pomocné otázky: Covid. Ukrajina. Pritom elity z najvyšších štruktúr [...]

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

SR ÚV premiér LOZ Visolajský rokovanie TK BAX

Z vyšších platov sú len sľuby. Premiér zdravotníkom stále nič neponúkol

16.08.2022 17:59

Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.

rusky pas

Koncom augusta sa rozhodne, ako si Schengen poradí s ruskými vízami

16.08.2022 17:58

Koncom augusta budú v Prahe rokovať ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie o obmedzí vydávania víz ruským občanom.

Robert Fico

Fico: Vy zadubenci v NAKA, Kajetán Kičura nikdy nekupoval a nevlastnil zlaté tehly

16.08.2022 17:47

Robert Fico sa opäť vrátil k zlatým tehličkám Kajetána Kičuru. Tvrdí, že exšéf hmotných rezerv nikdy nekupoval, nevlastnil a ani nezdedil zlaté tehličky.

peter4

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 550060x
Priemerná čítanosť článkov: 2084x

Autor blogu

Kategórie