Pivná analýza II.

23. marca 2022, peter4, Nezaradené

Priznajme si. Západ „niečo“ chcel, ale o niekoľko ťahov vopred mysliaci šachista mu stúpil na otlak.

Nie som zástancom globalizmu. Jednu nepopierateľnú výhodu ma(l). Neuveriteľná previazanosť kapitálu. Ako záruka proti horúcej vojne. Veď kto by chcel ísť rozstrieľať svoju investíciu, svoj majetok?

Až taká previazanosť, že ani najmodernejšie vojenské technológie nedokážu vojensko – priemyselné komplexy vyrábať bez dodávok od nepriateľa. Výsledkom je, že ani jedna z bojujúcich strán nedokáže viesť rozsiahlu dlhotrvajúcu vojnu. Spomeňme si pár rokov dozadu na prezidenta Trumpa, aké aktivity voči americkému priemyslu robil. Spomenie si niekto na prikrývku účelu s názvom „obchodná vojna“? Aby Ameriku prebudil a donútil odísť od strategických nákupov?

Dodnes Japonci potrebujú k mikroelektronickej výrobe ruskú matematiku a fyziku, a americké superčisté chemikálie. Japonci sú supermajstri v ladení technológií. Nik nevie vyrábať čipy najvyšších hustôt samostatne.

Mantra sankcie-sankcie-sankcie. EÚ fanatické tupelá sa chcú strihnúť aj v meteo sieťach!

Nenúti Západ Rusko postaviť sa na vlastné nohy? A byť úplne sebestačné? Úplne ho k tomu dokopáva. Trúfa si Západ mať voči sebe seberovného partnera? Rusko sa od Západu zanedlho osamostatní finančne, technologicky, surovinovo už je.

Ak niekto povie, že Rusi a Čína nevedia, ako sa zvesiť zo šnúrky od gatí B. Gattesa, žije v rozprávke.

Ak niekto poukáže na internet, je na omyle. Kedysi sme kričali o superblokovaní v Číne a Rusku. Vybudovanie internetu „druhej vrstvy“ ( nemyslím OSI ani TCPIP) pre hospodárske prostredie, aby nepriateľ nemohol krajinu vypnúť, sme my neurobili pod domnienkou „S USA na večné časy a nikdy inak!“.

Príslovie, že skapínajúca kobyla najviac kope, pozná každý. Všimnite si, kto teraz priam hystericky a bezradne bliaka. Západ. Rusko si tíško upratuje na svojom dvore.

Otázka: Komu prospeje nový Čínsky múr?

Dovetok: Nekritizovať, ide iba o pivnú konšpiráciu.